Tarım Orkam-Sen’den tayin tepkisi!

Tarım Orkam-Sen Samsun Şube Yönetim Kurulu üyesi Arif Aydın, Samsun Tarım ve Orman İl Müdürlüğü'nde unvan değişikliği sınavını kazanan personelin başka ilçelere tayinleriyle ilgili olarak ilginç bir iddiada bulundu.

Tarım Orkam-Sen’den tayin tepkisi!

Tarım Orkam-Sen Samsun Şube Yönetim Kurulu üyesi Arif Aydın, Samsun Tarım ve Orman İl Müdürlüğü'nde unvan değişikliği sınavını kazanan personelin başka ilçelere tayinleriyle ilgili olarak ilginç bir iddiada bulundu. Yapılan tayinlerde 23 yıl kriterine uyulmadığını dile getiren Aydın, “İl Müdürü Nail Kırmacı'ya sormak istiyorum; merkezde kalan 22 yıllık personelin ne özelliği var acaba? Sakın eski bir iktidar partisi il başkanının eşi olmasın?” dedi.

Tarım Orkam-Sen Samsun Şube Yönetim Kurulu üyesi Arif Aydın, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Samsun Tarım ve Orman İl Müdürünün 28 Şubat tarihinde yapmış olduğu açıklama karşısında bende bir açıklama yapma gereği hissettim. Kendisi unvan değişikliği sınavı kazanan 65 kişi içerisinde, 44 kişiyi talimattaki gibi yerlerinde bırakmak sureti ile atamalarını yaptı, kalan 21 kişiyi uzak ilçelere göndererek adeta sürgün etti. Mail ekinde gönderdiğim unvan değişikliği atamalarına esas olarak yayınlanan Bakanlık talimatının birinci maddesinde açıkça "... norm fazlası olan personel yapılacak norm düzenlemesine kadar talepleri doğrultusunda yerlerinde bırakılması..." hatta 4. maddesinde "... eş durumu, sağlık mazereti, can güvenliği vb. mazeretleri olan personellerin yine talepleri doğrultusunda mazeret tayinlerinin yapılması..." diye yazmaktadır.

Ancak İl Müdürü kendi kafasına göre 23 yıllık, şehit yakını, engelli personel gibi kriterler belirlemiş ama kendi koyduğu bu kriterleri dahi es geçmiştir. Örneğin 22 senelik bir mühendis İl Müdürlüğünde merkez şubede çalıştığı halde yerinde kalmışken, ilçe müdürlüğünde çalışan bir başka personel 22 yıllık olduğu halde Ladik ilçesine atanmıştır. İl Müdürü Nail Kırmacı'ya sormak istiyorum, merkezde kalan 22 yıllık personelin ne özelliği var acaba? Sakın eski bir iktidar partisi il başkanının eşi olmasın? Bu hallerde bile adam kayırmadım diyor. Haksız hukuksuz mesnetsiz atama yaparak mağduriyetler yaratmaya devam ediyor”

TARIMDANHABERYorumlar

Toplam 12 Adet Yorum Yapılmış.
14 Mart 2019, 20:42

Burslular

Haydi o zaman 2. şarka
Bakanlık bunlara maaş verip okutmuş. Hepsini doğuya gondersin. Doğu biraz tecrübeli personel görsün. Doğuya gittim diyenleri bir daha gondersin ilçe müdürü olarak. Ayrım yapmaksızın. Demiş ki devamsızlık ve yıllık izin kullandım Devamı..Bakanlık bunlara maaş verip okutmuş. Hepsini doğuya gondersin. Doğu biraz tecrübeli personel görsün. Doğuya gittim diyenleri bir daha gondersin ilçe müdürü olarak. Ayrım yapmaksızın. Demiş ki devamsızlık ve yıllık izin kullandım. Bizde okuduk arkadaş ne kadar yıllık iznin var ki senin? Ne fakültesi bu bu kadar devamsızlık hakkınız var? Güldürmeyin kendinize biraz dürüst olun.
10 Mart 2019, 18:22

Gerçekleri mi söyledin???

Arif
Şu gerçekleri söylemek lazım diyen arkadaş o keskli arkadaş dediğin benim. Tanıyorsun madem gel yüzyüze konuşalım. Haybeye mühendis oldu demişsin 4 yıl boyunca yıllık izinlerimi sendika iznimi devamsizlik hakkımı kullanarak okudum. Devamı..Şu gerçekleri söylemek lazım diyen arkadaş o keskli arkadaş dediğin benim. Tanıyorsun madem gel yüzyüze konuşalım. Haybeye mühendis oldu demişsin 4 yıl boyunca yıllık izinlerimi sendika iznimi devamsizlik hakkımı kullanarak okudum. Hiç kimse bana devletin mesaisini harcadı diyemez. İnsanlar bir diğerinin yaşadığı durumları anlamadan, empati yapmadan, yaşadığı sıkıntıları yaşamadan konuşunca bazı şeyleri anlamakta güçlük çeker. Ayrıca ben zaten 8 sene Ladik ilçesinde kaldım, hatta Bitlis'in Hizan ilçesinde 6 sene çalıştım. Bana martaval okuma. Ordan adamın birini savunup kıyakçılık yapacağına gel sana işin aslı neymiş anlatalım. Ayrıca ben maaş için okumadım. Öyle olsaydı şu an doktora yapıyor olmazdım. Selametle...
09 Mart 2019, 23:19

Ve her şey bittiğinde hatırlayacağımız şey, düşmanlarımızın sözleri değil ,dostlarımızın sessizliği olacaktır. Aliya İZZETBEGOVİÇ
09 Mart 2019, 23:17

Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır. Hz.Muhammed (sav)
09 Mart 2019, 23:16

En büyük cihad zalimin karşısına çıkıp ''HAKSIZSIN'' demektir. HZ.Hüseyin
09 Mart 2019, 12:02

ADALET

“Kenar-ı Dicle’de bir kurt aşırsa koyunu, Gelir de adl-i İlahi sorar Ömer’den onu”.
09 Mart 2019, 12:01

ADALET

Adalet olmadıkça ; YÖNETİMİN Edep olmadıkça ; ASALETİN Cömertlik olmadıkça ; ZENGİNLİĞİN Güven olmadıkça ; SEVİNCİN Kanaat olmadıkça ; FAKİRLİĞİN Alçak gönüllülük olmadıkça YÜKSELMENİN FAYDASI OLMAZ..! ~Hz. Devamı..Adalet olmadıkça ; YÖNETİMİN Edep olmadıkça ; ASALETİN Cömertlik olmadıkça ; ZENGİNLİĞİN Güven olmadıkça ; SEVİNCİN Kanaat olmadıkça ; FAKİRLİĞİN Alçak gönüllülük olmadıkça YÜKSELMENİN FAYDASI OLMAZ..! ~Hz.Ömer~
09 Mart 2019, 11:59

ADALET

ADALET (Kızım Fatıma bile olsa) Hadise meşhurdur. Peygamberimiz döneminde, soylu bir kadın hırsızlık yapmış ve suçu sabit olmuş, elinin kesilmesine karar verilmişti. Kadının kabilesinden olan bazı kişiler, kadının elinin kesilm Devamı..ADALET (Kızım Fatıma bile olsa) Hadise meşhurdur. Peygamberimiz döneminde, soylu bir kadın hırsızlık yapmış ve suçu sabit olmuş, elinin kesilmesine karar verilmişti. Kadının kabilesinden olan bazı kişiler, kadının elinin kesilmemesi için Peygamberimize müracaat etmeye karar verirler. Olay karşısında Peygamberimizin tavrı çok sert ve nettir: – Sizler kötülükleri önlemek üzere Allah’ın koymuş olduğu cezalardan birinin affı hakkında mı benimle konuşuyorsunuz? – Sizden önceki insanları helak eden, onların içlerinden imtiyazlı ve soylu birisi suç işlediği zaman onu cezasız bırakmaları, içlerinden fakir ve zayıf biri suç işleyince de onun hakkında ceza uygulamaları idi. – Vallahi, hırsızlığı sabit olan Mahzum kabilesinden Fatıma değil, kızım Fatıma bile olsa, ayrım yapmaz ve cezasını verirdim!
09 Mart 2019, 11:58

Gerçek\'e cevap-2

Tarla ve köy görmeden Mühendis olmak ülkemizin tarımının önemli sorunu. Konuyu kişiselleştirmek fayda getirmez. Yapılan atamalar tarafsız ve adaletli yapılsaydı bunların hiçbiri yaşanmazdı.
09 Mart 2019, 11:51

Gerçek \'e cevap

Su ürünleri kontrolü yaparak gece-gündüz demeden görev yaparak okuduk.Gece nöbet tutacak gönüllü arayın bakalım bulabilirmisiniz. Nöbet haricinde kurumda görevlerimizide yerine getirdik. Mesai saatinde okuyanları yerinde kalanların i Devamı.. Su ürünleri kontrolü yaparak gece-gündüz demeden görev yaparak okuduk.Gece nöbet tutacak gönüllü arayın bakalım bulabilirmisiniz. Nöbet haricinde kurumda görevlerimizide yerine getirdik. Mesai saatinde okuyanları yerinde kalanların içinde ararsanız bulursunuz.19 Mayıs İlçesinden iki Mühendisin 22 yıl üzeri hizmeti var, doğuda uzun süre çalışmış arkadaşlar. 23 Yıl hizmeti düzenleyen maddeyi tam okursanız arkadaşların haklılığı görülecektir. Onlarda Ladik ilçesine atandılar, özellikle birisi mazereti olduğu halde ikametinin olduğu Bafra ilçesinden Ladik ilçesine atandı,Alaçam veya Yakakent e (Alaçam ve Yakakente atama yapıldı,atananların hizmet süresini ,hizmet puanınıda araştırın ) yapılabilirdi atamaları.

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Güncel HABERLERİ