Tarım Bakanlığında Personel Genel Müdürü resmen göreve başladı!

Tarım ve Orman Bakanlığı'nda bir süredir boş bulunan Personel Genel Müdürlüğü'ne resmi atama yapıldı. Kamil Tabak'ın görevden alınmasıyla birlikte yerine atanan İrfan İçöz, Bakanlık personeli olmadığı için atama kararnamesi yayınlanmadan görevine başlayamamıştı. İçöz'ün kararnamesi dün yayınlanarak resmi olarak görevine başlamış oldu.

Tarım Bakanlığında Personel Genel Müdürü resmen göreve başladı!

Personel Genel Müdürlüğü'nü vekaleten yürüten Kamil Tabak, geçtiğimiz günlerde görevden alınmıştı. Tabak'ın yerine İzmir İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğinden emekli olan İrfan İçöz atanmıştı. Ancak kararnamesi yayınlanmadığı için İçöz, resmi olarak görevine başlayamamıştı. İrfan İçöz'ün kararnamesi dün Resmi Gazete'de yayınlandı.

Tarım ve Orman Bakanlığında atama ve görevden almalarda Personel Genel Müdüründen ziyade Genel Müdür Yardımcısı Sumru Bilçen ile resmi bir görevi bulunmamasına rağmen Selen Kocabaş'ın ismi sürekli ön plana çıkıyordu. Bu durum Bakanlıkta ciddi bir tepkiye neden oluyordu.

TARIMDANHABERYorumlar

Toplam 16 Adet Yorum Yapılmış.
14 Şubat 2019, 00:05

Haklısınız

Doğru söze ne hacet
Hep bu ziraat mühendisleri kurumdaki diğer ünvanlara laf ediyor. Gerçekten bu kadar başka mezunlarla ugrasacaginiza şapkayı öne alıp bir de kendinizi değerlendirin. Yazık ki ne yazık. Sanırsın ziraat fakültesine derece ile girmiş. Yok Devamı..Hep bu ziraat mühendisleri kurumdaki diğer ünvanlara laf ediyor. Gerçekten bu kadar başka mezunlarla ugrasacaginiza şapkayı öne alıp bir de kendinizi değerlendirin. Yazık ki ne yazık. Sanırsın ziraat fakültesine derece ile girmiş. Yok onun ne işi var yok bunun ne işi var . Biraz vizyon sahibi olmak lazım. Bu bakanlık insan,toprak, gıda, hayvan birçok uzmanlık alanı gerektiren bir kurum ama herkes bilgisi kadar anlar.
13 Şubat 2019, 20:07

Yesss
Bende Tarım Yöneticilik yaptıktan sonra Adalet Bakanlığı ile Türkiye Uzay Ajansı nda yöneticilik görevi bekliyorum
12 Şubat 2019, 23:49

Gerçekler acıdır

Ahmet
Eğri oturup doğru konuşmak lazım vede dürüst olmak lazım DÜRÜST....kıskanmamakda lazım.Hazımsızlıktan dolayı sürekli dilinize doladığınız Turkcell'den geçen genel md.yrd.yıllarca üst düzey yöneticilik ve idarecilik yapmış b Devamı..Eğri oturup doğru konuşmak lazım vede dürüst olmak lazım DÜRÜST....kıskanmamakda lazım.Hazımsızlıktan dolayı sürekli dilinize doladığınız Turkcell'den geçen genel md.yrd.yıllarca üst düzey yöneticilik ve idarecilik yapmış bir hanımefendidir..ziraat müh.mak.müh.sucu-balıkcı,diyanet personeli v.b akla hayale gelmedik bölüm mezunu veya daha önceden bırakın bakanlığı tanıımayı herhangi bir devlet kurumunda idare amirliği,şeflik bile yapmayan bu bakanlıkta müdür,daire başkanı gnl.md.yrd.oldumuuu, olmadımı ??? İşi ehline vereceksinki başarı gelsin.Koltuğunu kaybedenler vede kaybetme korkusu yaşayanlar,idareci vasfı ve yeteneği olmayan kişilerde artık fuzuli işgal ettikleri yeri zor ama keşke onurluca terk edip gitsede,iş bilen insanlar yönetselr
11 Şubat 2019, 16:13

Çok mu Beceriklliler

Tarım Bakanlığı
Sayın yorumcular, bütün yorumları okudum. Bende birşeyler yazma ihtiyacı hissettim. Yıllarca bu bakanlıkta çalışan birisi olarak edindiğim tecrübe ve izlenimlerimden bahsedeceğim ancak lütfen ön yargılı olmayın. Ziraat Fakülteleri Devamı..Sayın yorumcular, bütün yorumları okudum. Bende birşeyler yazma ihtiyacı hissettim. Yıllarca bu bakanlıkta çalışan birisi olarak edindiğim tecrübe ve izlenimlerimden bahsedeceğim ancak lütfen ön yargılı olmayın. Ziraat Fakültelerinden "Ziraat Mühendisi" olarak mezun olmuş arpa ile buğdayı dahi ayıramayan, Tarım makinaları bölümünden mezun olmuş mibzerin ayarını bile bilmeyen arkadaşlarımız var. Ha keza Veteriner Fakültesi mezunu aşı yapmasını bilmeyenleride unutmayalım. Bu bakanlıkta çoğunlukla Ziraat Mühendisi ve Veteriner hekim istihdam edildiği halde, niçin tarımda bu kadar sorun yaşıyoruz. Şapkayı önümüze koyalım düşünelim lütfen. Asla hasetlenmiyorum, saygı duyuyorum. Becerisi varsa herkes idarecilik yapabilir.
10 Şubat 2019, 20:01

Mersin
iki artı bir. bu çocuk okumaz.
10 Şubat 2019, 19:37

idareciler aöf mezunu olmalı

niyazi-sabır
zekamı test edecek adam aynaya bak...trukcelli gelen personelden önce sanki bakanlık tüm tarım ürünleri ihraç ediyordu.kaldıki ziraat ile aöf üniversite puanları arasında sanki uçurum var..?90 yıllarda nerde ise aynı idi su ürünler Devamı..zekamı test edecek adam aynaya bak...trukcelli gelen personelden önce sanki bakanlık tüm tarım ürünleri ihraç ediyordu.kaldıki ziraat ile aöf üniversite puanları arasında sanki uçurum var..?90 yıllarda nerde ise aynı idi su ürünleri ziraat fakülteleri ile...onun için bana laf yetiştirmeye çalışan şahıs aynaya bakmalısın..aöf mezunları sayman oldu. sivil savunma uzman oldu şube müdürü oldu daire başkanı oldu genel müdür yardımcısı oldu, teknik personelin(mühendislerin,) amiri oldu.ve genel müdürde olacak..tarım kurtulacak..çünkü asıl idareci kadroları, branşları işletme ve iktisat bölümleridir.teknik personel arazide olmalı masa başında değil.doğrusu bu.avrupada böyledir.idareci kadroları işletme ve iktisat bölümlerine verilmeli.
10 Şubat 2019, 11:37

Sendika ayaklarını kesmelisiniz. Çünkü ülkeyi Tarımı değil kendi personellerin düşünüp. Adama göre iş ve ünvan oluşturuluyor
10 Şubat 2019, 10:36

sonuna bak

osman
Sayın bakan Tarım camiasında adam tokmuş gibi İzmir il özel idaresinden emekli birisini personel genelmüdürü yapıyor.Türksel personel genelmüdürüvselen kocabaş atama yapıyor,hayvanlara cipli küpe takılıp takip edilecekmiş.BunudavT Devamı..Sayın bakan Tarım camiasında adam tokmuş gibi İzmir il özel idaresinden emekli birisini personel genelmüdürü yapıyor.Türksel personel genelmüdürüvselen kocabaş atama yapıyor,hayvanlara cipli küpe takılıp takip edilecekmiş.BunudavTürksel yapacakmış. insaf yav Bakanlığı Türksel e satın kurtulun.Ne uğraşıyorsunuz.Liyakat adalet hak bitti.Konuşacak çok birşey de yok aslında.Sayın bakan Rahmetli babanız sizin yaptığınız bu adaletsizlikleri, acziyetinizi .görseydibsizi yerin dinine sokardı.ülkeyi ve tarımı bitirmeye geldiğiniz belli oldu.Bunu anladık anlamasına da siz bu ülkeyi anlamadınız.Reis bu durumları bilse sizleri kızılayda adar
10 Şubat 2019, 10:25

zeka sorunu

sabır
Niyazi rumuzuyla yazan kişi.Her ortamda AöF liler Genelmüdür olabilmeli diye yazıp duruyorsun derdin ne senin .AÖF mezunu olduğunu anladık.zeka sorununun olduğunuda anladık.Yeter be git cehendeme direk ol.İnsanları meşgul edeceğine adam Devamı..Niyazi rumuzuyla yazan kişi.Her ortamda AöF liler Genelmüdür olabilmeli diye yazıp duruyorsun derdin ne senin .AÖF mezunu olduğunu anladık.zeka sorununun olduğunuda anladık.Yeter be git cehendeme direk ol.İnsanları meşgul edeceğine adam gibi fakülte bitir.
10 Şubat 2019, 08:48

ZAMAN

Naim
Ne olacak biliyor musunuz? Kadrolar izmirli ile dolacak. Klasik yöntem. Mehdi gelir diyarbakır ihta olyr fakıbaba gelir urfa ihya olur bu devran sürer gider

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Güncel HABERLERİ