Karamollaoğlu'ndan Ziraat Bankası'na sert eleştiri!

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, çiftçinin bir yıldır avazı çıktığı kadar bağırdığını ama kimsenin duymadığını belirterek, Ziraat Bankası'nın spor kulüplerinin batık borçlarını kurtarma operasyonunu eleştirdi. Karamollaoğlu, "Çiftçiye gelince ofsayt, topçuya gelince gol. Ne ala memleket. Siz bu milletle dalga mı geçiyorsunuz?" dedi.

Karamollaoğlu'ndan Ziraat Bankası'na sert eleştiri!

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin genel merkez binasında düzenlediği haftalık basın toplantısında spor kulüplerinin borçlarının Ziraat Bankası öncülüğünde kurtarılmasına tepki gösterdi.

“Çiftçiye gelince ofsayt, topçuya gelince gol” eleştirisinde bulunan Karamollaoğlu, “Ne ala memleket. Siz bu milletle dalga mı geçiyorsunuz? Tarlada ekin ekersek borçluyuz, devlet sesimizi duymuyor, fakat tarlayı çimlendirir top oynarsak ne vergi veriyoruz ne de borç ödüyoruz? Bu ne akla ne mantığa sığar, böyle bir karar bütün milletimizin vicdanını yaralar” dedi.

Karamollaoğlu, şunları kaydetti: "Çiftçi bir yıldır avazı çıktığı kadar bağırıyor, gübre fiyatlarının geldiği nokta ortada, tohumun geldiği fiyat ortada, mazotun geldiği fiyat ortada. Şimdi burada şu soruyu sormak istiyorum; Ziraat Bankası çiftçiyi yani ziraatı desteklemek için kurulmuş bir bankayken nasıl oluyor da futbol kulüplerinin borcunu üstleniyor. Bugün Ziraat Bankası ziraat dışında her konu ile ilgilenir hale getirildi.

ZİRAAT BANKASI ÇİFTÇİYİ DESTEKLEMELİ

4 büyük kulübümüz 10 milyar liraya yakın borçlanmış haldeler. Şimdi de Ziraat Bankasının kulüplerimizin borcunu üstleneceği iddia ediliyor. Sayın Cumhurbaşkanına sormak istiyorum, sizin meşhur şarkınız beraber yürüdük biz bu yollarda. Şimdi siz kimlerle yürüyorsunuz o yollarda? Çiftçi bir yıldır avazı çıktığı kadar bağırıyor, gübre fiyatlarının geldiği nokta ortada, tohumun geldiği fiyat ortada, mazotun geldiği fiyat ortada. Ziraat Bankası kendi görevini üstlenip çiftçiyi desteklemeli. Çiftçimize milli hasılaya oranla 45 milyar lira destek çıkılması gerekirken hazineden 16 milyar lira pay ayrıldı. Şimdide seçim önü 2 milyar liralık destek paketi verileceği belirtiliyor. Şimdi burada şu soruyu sormak istiyorum; Ziraat Bankası çiftçiyi yani ziraatı desteklemek için kurulmuş bir bankayken nasıl oluyor da futbol kulüplerinin borcunu üstleniyor. Bugün Ziraat Bankası ziraat dışında her konu ile ilgilenir hale getirildi.

Bunun bir örneğini geçen yıl satılan büyük bir medya kuruluşunun satış aşamasında da yaşadık. Çiftçinin yana yakıla size dertlerini yakardığı ama bir türlü dertlerine derman olmadığınız bir dönemde? Çiftçiye gelince ofsayt, topçuya gelince gol. Ne ala memleket. Siz bu milletle dalga mı geçiyorsunuz? Tarlada ekin ekersek borçluyuz, devlet sesimizi duymuyor, fakat tarlayı çimlendirir top oynarsak ne vergi veriyoruz ne de borç ödüyoruz? Bu ne akla ne mantığa sığar, böyle bir karar bütün milletimizin vicdanını yaralar”

TARIMDANHABERYorumlar

Toplam 3 Adet Yorum Yapılmış.
11 Ocak 2019, 04:14

Çivçi mağdur

İcralık çivtći
Nerede çivtćiye teşvik paketi icralık göremézler çünkü gözlerin katrak varsa duymazlar çünkü çok uzaktalar yerler satılıyor icradan çünkü para lazım ziraat bankadına
09 Ocak 2019, 18:58

şenol
hakkı ve haklı olan degil adamı olan kazanıyor
09 Ocak 2019, 17:54

Çiftçi Kredisi Yapılandırma

İznikli Çiftçi
Ziraat Bankası tarimsal kredileri yuzde 11 faiz oranı ve 12 ay vade ile yapilandırdik dediler. Şube ile görüstüm boyle bir uygulama yoktur dediler. Her söylenilen YALAN! Çiftçi kredilerine futbol kulupleri ve hurriyet gazetesine yapıldığ Devamı..Ziraat Bankası tarimsal kredileri yuzde 11 faiz oranı ve 12 ay vade ile yapilandırdik dediler. Şube ile görüstüm boyle bir uygulama yoktur dediler. Her söylenilen YALAN! Çiftçi kredilerine futbol kulupleri ve hurriyet gazetesine yapıldığı gibi 2 sene ödemesiz 10 sene vadeli yapılandırma yapsınlar da üreticiler olarak 1-2 senede toparlanıp doğru düzgün üretim yapalım. Hem devlete hem de kendimize faydamız olsun. Hepimiz icralık olmak üzereyiz.

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Güncel HABERLERİ