Genç çiftçide bu belge operasyonun fitilini ateşledi!

Beş gün önce Milli Gazete tarafından ortaya çıkarılan, Tarımdan Haber'de de yayınlanan ve gündeme bomba gibi düşen Jandarma tutanağı, genç çiftçi projesindeki yolsuzlukla ilgili olarak Ardahan Jandarma Komutanlığının bugün 6 ilde yaptığı operasyonun fitilini ateşledi.

Genç çiftçide bu belge operasyonun fitilini ateşledi!

Genç çiftçi projesinde Milli Gazete ve Tarımdan Haber'in ısrarlı yayınları sonuç verdi.

Genç çiftçi projesini suistimal ederek, suç işlemek amacı ile örgüt kurmak, örgüt faaliyeti kapsamında rüşvet almak vermek, resmi belgede sahtecilik ve nitelikli dolandırıcılık suçları kapsamında Ardahan'da başlatılan soruşturma kapsamında 6 ilde 28 kişi gözaltına alındı, 2 kişi hakkında da yakalama kararı çıkartıldı.

Anadolu Ajansı'nın servis ettiği habere göre, 'Genç Çiftçi Hibe Desteği' projesi kapsamında, işi ihalesiz alan yüklenici şirketlerin; teknik şartnamede belirtilen özelliklere uymayan hayvanlardan temin ettiği, kulak küpeleri ve pasaportları rüşvet karşılığında bazı veterinerlere ürettirerek talep sahiplerine, 'küpe kayıtlarında şartnameye uyan ancak fiziken uymayan' hayvanları vermeye çalıştıkları, böylelikle devleti ve projeden faydalanmak isteyen vatandaşları dolandırmaya çalıştıkları yönündeki iddialar üzerine Ardahan Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı. Ardahan Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatlarıyla Ardahan İl Jandarma komutanlığı ile Jandarma Genel komutanlığı KOM Daire Başkanlığı ekipleri harekete geçti.

Soruşturma kapsamında Ankara, Ardahan, Erzurum, Van, Kars ve Yozgat illerinde fiziki ve teknik takibi yapılan şüphelilere yönelik düzenlenen operasyonda suç işlemek amacıyla üretilmiş 2 bin 940 adet hayvan kulak küpesi, 350 adet hayvan pasaportu ve 11 adet hayvan kulak küpesi pensesi ele geçirildi.

Genç çiftçi projesindeki operasyonun fitilini ateşleyen işte o şok belge!

TARIMDANHABERYorumlar

Toplam 13 Adet Yorum Yapılmış.
28 Ocak 2019, 12:14

GENÇ ÇİFTÇİ DÜVE

Talip Sazak
2000 tl lik piç malları 5500 tl ye dağıtılırken vatandaşa devlet zaten zarar ediyordu Bu konu bimere cimere yazılsada ortada muhattap alınacak kimse yoktu Tarım Müdürlükleri kulaklarını kapatıp gözlerini yumuyorlardı
22 Ocak 2019, 16:18

yazıklar olsun

vanlı
van da müfettiş var. ama yanlış yere bakılıyor. savcılıkta olanların yanı sıra bir de onları koruyan kollayan il müdürlüğündeki ekibe bakılsın. il müdürü ve il müdür yardımcı ve hayvancılık şube müdürü dahil, o şubed Devamı..van da müfettiş var. ama yanlış yere bakılıyor. savcılıkta olanların yanı sıra bir de onları koruyan kollayan il müdürlüğündeki ekibe bakılsın. il müdürü ve il müdür yardımcı ve hayvancılık şube müdürü dahil, o şubede çalışanlar da. hepsinin haberi var herşeyden.
16 Ocak 2019, 18:37

geç kalma

A D A L E T mi
vatandaş bu hayvanlar beş para etmez sigorta yaptırmaya değmez deyip kameraya çektiğinde bu bakanlık uyuyordu hala uyuyor sağolsun jandarma bari el atmış bari mağdurların mağduriyetini giderin vatandaşa adamgibi bi hayvan vrin.
16 Ocak 2019, 17:10

Arıcılıkta yolsuzluk yokmu

Zafer
2018 yılında çıkan tebliğde kovan ve arıcılık malzemeleri için yetiştiriciliği birliğinden alınacak mecburiyeti getirildi. Peki bu birlikler malzeme üreten tesisleri mi vardı ? Cevap hayır. Piyasadan aldıkları kovan ve malzeme lerin Devamı..2018 yılında çıkan tebliğde kovan ve arıcılık malzemeleri için yetiştiriciliği birliğinden alınacak mecburiyeti getirildi. Peki bu birlikler malzeme üreten tesisleri mi vardı ? Cevap hayır. Piyasadan aldıkları kovan ve malzeme lerin üzerine kar payı koyup sattılar. Böylece tebliğ ile resmi yolsuzluk yapıldı.
16 Ocak 2019, 13:33

Daha neler var

Zeynel
Yorumumu neden paylaşmıyorsun admin yorumum da herhangi bir sıkıntı yok benden daha keski yazanları yayımlamışsın sizde de mi taraf koruma var
16 Ocak 2019, 10:45

Daha neler var

Sezer
Van ilinde bakanlık müfettişleri nelere göz yummadiki hayvan sağlığından sorumlu il müdür yardımcısı ve şube müdürü bütün soruşturmaları kapattılar verilen buzağı destekleri hep hayali devlet milyonlarca lira zarara uğratıld Devamı..Van ilinde bakanlık müfettişleri nelere göz yummadiki hayvan sağlığından sorumlu il müdür yardımcısı ve şube müdürü bütün soruşturmaları kapattılar verilen buzağı destekleri hep hayali devlet milyonlarca lira zarara uğratıldı dürüst sağlam mufettisler gelip kontrol etsinler ahırlarda hayvan bulamazlar. Bu vurguna dür diyin artık
16 Ocak 2019, 10:33

Ardahan
Herkes ettiğini bulacak bu kişiler hakkıyla dişini tırnağına takarak işlerini yaptılar haksızlık hat safhada ettiğini bulursunuz inşallah
16 Ocak 2019, 10:23

YALAN VAHİD

admin
3000 KOYUN PROJESİ. ÇİKARDİLAR YALAN 500 DEKAR ARAZİ İSTANBULDA İKİ DAİRE İPOTEK VERDİM. BANKALARA HİÇBİR BORCUM OLMADİĞİ HALDE UYGUN DEYİLSİNİZ DEDİLER. GEREKÇENİZ NEDİR DEDİK SADECE UYGUN DEYİLSİNİZ DEDİLER A Devamı..3000 KOYUN PROJESİ. ÇİKARDİLAR YALAN 500 DEKAR ARAZİ İSTANBULDA İKİ DAİRE İPOTEK VERDİM. BANKALARA HİÇBİR BORCUM OLMADİĞİ HALDE UYGUN DEYİLSİNİZ DEDİLER. GEREKÇENİZ NEDİR DEDİK SADECE UYGUN DEYİLSİNİZ DEDİLER A K P BOYLE BİRŞEY OLAMAZ DİYORSA VATANDAŞ YALAN SOYLUYOR DİYORSA YALANLASİN BİZDE HEMEN MEVCUT HAZİR DOSYAMİZİ YAYİNLAYALİM
16 Ocak 2019, 09:24

af

kerim
3 günde bir af çıkarsa millet hazır küpeyi keser satar.
16 Ocak 2019, 04:16

Ekilmeyen tarım arazileri

Ali dalgalı
Sayın bakan konuşurken hiç düşünmüyor her konuştuğu sulansak şimdide ekilmeyen arazi diyor ekilen den ne kazanıyokki ekilecekten ne kazanla?hiç verileri dürüstçe değerlendirmiyorlarmı insanların aklıyla alay ediyorlar

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Güncel HABERLERİ