Tarım Kredi, Ziraat Bankası’na bağımlılıktan kurtuluyor!

19 Haziran 2017 02:03
Çiftçiye Ucuz Kredide Önemli Adım
Çiftçiye Ucuz Kredide Önemli Adım
Tarım Kredi Kooperatifleri, Ziraat Bankası'na bağımlılıktan kurtuluyor. Bugüne kadar sadece Ziraat Bankası'ndan borçlanabilen Tarım Kredi Kooperatifleri, yapılacak kanun değişikliği ile artık yurt dışındaki her türlü finans kuruluşu, fon ve bankalardan daha ucuz maliyetle borçlanabilecek. (Mobil cihazlar için haberin devamı ok yönünde)
1 / 7
Çiftçinin Kredi Maliyeti Düşecek
Çiftçinin Kredi Maliyeti Düşecek
Tarım Kredi'nin borçlanmadaki maliyetinin düşmesi çiftçiye daha ucuz kredi kullandırmanın önünü açacak.
2 / 7
Sadece Ziraat Bankası'ndan Borçlanabiliyordu
Sadece Ziraat Bankası'ndan Borçlanabiliyordu
Tarım Kredi Kooperatifleri, bugüne kadar sadece Ziraat Bankası'ndan borçlanabiliyordu.
3 / 7
Tarım Kredi Yurtdışından Finans Bulabilecek
Tarım Kredi Yurtdışından Finans Bulabilecek
Tarım Kredi'nin Ziraat Bankası'nın dışında yurt dışından da borçlanabilmesinin yolu açılıyor.
4 / 7
Kanun Değişikliği Başbakanlığa Gönderildi
Kanun Değişikliği Başbakanlığa Gönderildi
Akşam Gazetesinden Miray Çimen'in haberine göre, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Tarım Kredi'nin Ziraat Bankası'nın dışında daha uygun yollarla borçlanabilmesinin önünü açıyor. Bakanlık bu kapsamda hazırladığı kanun değişikliğini Başbakanlığa gönderdi. Taslak düzenlemeye göre, Ziraat Bankası'ndan borçlanma imkânı olan Tarım Kredi Kooperatifleri artık yurtdışından da borçlanabilecek. Merkez ve bölge birlikleri de bu düzenlemeden yararlanabilecek.
5 / 7
Yurtiçindeki Fonlardan da Kaynak Sağlanabilecek
Yurtiçindeki Fonlardan da Kaynak Sağlanabilecek
Tarım Kredi, yurtdışındaki her türlü finans kuruluşu, fonlardan ve bankalardan borçlanma yapabilecek. Tarım Kredi'ye yurtiçindeki fonlardan kaynak sağlama imkanı da getirilecek.
6 / 7
İşsizlik Fonundan Bile Borçlanma Yapabilecek
İşsizlik Fonundan Bile Borçlanma Yapabilecek
Tarım Kredi'nin kullandırılan krediler için de finansman maliyetleri daha ucuz olan yurtdışından borçlanma imkanını kullanabileceğini belirten yetkililer, düzenlemeyle yurtiçindeki fonlarla ilgili İşsizlik Fonu ve BES gibi imkanların kullanılabileceğini kaydettiler. Yetkililer bu durumla çiftçinin daha ucuza kredi kullanma imkanına sahip olacağını ifade ettiler.
7 / 7

Yorumlar

Toplam 3 Adet Yorum Yapılmış.
20 Haziran 2017, 17:14

1581 Sayılı Kanun.

Gerçekler.
Tarım Kredi Kooperatiflerinin temeli 1581 sayılı kanuna dayanır. Muhtemelen bu kanun revize edilir. Yani Bakanlığa Bağlı değil ama kuvvetli bir gönül bağı var çünki amaç Türk çiftçisine hizmet etmek. Bence iştirak sayısı artmal Devamı..Tarım Kredi Kooperatiflerinin temeli 1581 sayılı kanuna dayanır. Muhtemelen bu kanun revize edilir. Yani Bakanlığa Bağlı değil ama kuvvetli bir gönül bağı var çünki amaç Türk çiftçisine hizmet etmek. Bence iştirak sayısı artmalı. Hammadde kaynaklı dış yatırımlar ve finans sektörü başta olmak üzere yatırımlar yapılmalı. Artık Tarım Krediye bir Banka yakışır. Son zamanlarda hakilaten önemli adımlar atılıyor. Gelişmeler geleceğin Tarım Kredi Dizaynı için heyecan verici.
20 Haziran 2017, 00:18

Tekirdağlı
Tarım kredi nin krediye ihtiyacı yok arpalıklara yani saltanat olarak kullanılan şirketleri İrandaki razi kimyayı nakite dönüştürerek çözüm bulunur.Ellerindeki nakitleri şirketlere yatırarak hizmetm ediyorlar hayır yine piyasadan pa Devamı..Tarım kredi nin krediye ihtiyacı yok arpalıklara yani saltanat olarak kullanılan şirketleri İrandaki razi kimyayı nakite dönüştürerek çözüm bulunur.Ellerindeki nakitleri şirketlere yatırarak hizmetm ediyorlar hayır yine piyasadan pahalıya mal satıyorlar.Biz çiftçiler olarak şirket istemiyoruz hizmet istiyoruz ucuz piyasa şartlarında satış istiyoruz.
19 Haziran 2017, 11:41

Bakanlık Derken?

Murat
Tarım Kredi kuruluş kanunundaki değişikliği neden Bakanlık kanun tasarısı olarak sunar? Bakanlığa bağlı mı değil mi? Haber mi hatalı?

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.