Tarım Bakanlığı taklit ve tağşiş yapan firmaları teşhir etti!

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, ürünlerinde taklit ve tağşiş yapan 229 firmayı ve bu firmalara ait 355 ürünü teşhir etti. Bu firmaların arasında bilindik markaların da bulunması dikkat çekerken, bir çok et ürününde at etinin tespit edilmesi ise olayın vehametini gözler önüne serdi.

Tarım Bakanlığı taklit ve tağşiş yapan firmaları teşhir etti!

Bakanlığın resmi web sitesinden yayınlanan listede, et ve süt ürünleri, bitkisel yağlar, bal, alkollü içecekler, baharat, takviye edici gıdalar, çikolata, enerji içeceği, kahve, şekerli mamüller ve alkolsüz içecek türlerinden toplam 229 firmaya ait 355 parti ürün firmalarının ismi ile birlikte yer aldı.

CARREFOUR DA TAKLİT VE TAHŞİŞ YAPAN FİRMALAR ARASINDA YER ALDI!

Listede bilindik markaların da yer alması dikkat çekti. Carrefour Naturel Sızma Zeytinyağında daha düşük zeytinyağı karışımı tespit edildi. Tariş'in yemeklik ayçiçeğinde, ayçiçeğinden başka tohum yağları karışımı bulundu. Aymar ayçiçek yağında da yine başka tohum yağlarının karışımı tespit edildi.

KANGAL SUCUKTA AT ETİ!


Bakanlık açıkladı: 6 firmanın ürününde domuz eti çıktı! Haber için tıklayın...


Gıda ürünlerinde taklit ve tağşiş yapan firmalar bununla da kalmamış. At etinden yapılmış kangal sucuklar, bitkisel yağ karıştırılarak yapılmış yoğurtlar, glukozlu ballar… Yani ne ararsanız var! Bunun için ne yediğimizi bilmemiz için Bakanlığın yayınladığı bu listeyi hem dikkatlice inceleyelim hem de çevremizi bilgilendirelim. İnsanların sağlığıyla oynayan bu firmalara fırsat vermeyelim.

69 FİRMA HAKKINDA CUMHURİYET SAVCILIĞINA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULDU

Diğer yandan Bakanlık yaptığı açıklamada, 2016 yılı Ağustos ayı itibariyle 558 bin 492 gıda denetimi gerçekleştirildiği belirtildi. Bu denetimlerde 8 bin 551 adet idari para cezası uygulanırken, 69 firma hakkında da Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunuldu.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından açıklanan taklit ve tağşiş yapan firmalar için TIKLAYINYorumlar

Toplam 8 Adet Yorum Yapılmış.
01 Nisan 2018, 09:20

Üretici olun

Mustafa
Uyanın artık çaba harcayın zamanınızı kendiniz için ayırın kendiniz yapın yapalım üretelim kendimiz yapalım yagimizi yoğurdumuzu peynirimizi sucuğu hazirci bir millet haline geldik .burdan da tarim bakanı na sesleniyorum destekleri Devamı..Uyanın artık çaba harcayın zamanınızı kendiniz için ayırın kendiniz yapın yapalım üretelim kendimiz yapalım yagimizi yoğurdumuzu peynirimizi sucuğu hazirci bir millet haline geldik .burdan da tarim bakanı na sesleniyorum destekleri köyde kalanlara ve bu işi ben yaparım diyenlere 2 veya 3 inek verin işi kişilere heveslendirin gerisi kendi kendine gelir büyük proje deyip son sistem deyip durmayın köyleri geri doldurun köyler bu milletin ülkemizin geleceği işi kolaylastirin ve bizzat kendiniz takip edin sayın bakanım
09 Ekim 2017, 13:42

Sahtekarlik

Nalan
Yaziklar olsun bunu yapanlara ve bunlara onay verenlereuc kurus kazanacagiz diye insanlarin haklarini aliyorlar bunlar mezarda bile yatamazlar
15 Mart 2017, 09:55

Allah belalarini vesin

Ali ıhsan
Aslında onlara yedirmek
24 Aralık 2016, 10:59

utanmazlar

ceyda
Utanmazlar ahirette ne yapacaksınız haram eti millete yedirecek siniz vebali burnunuzdan çıkar elbet
21 Aralık 2016, 00:00

Buna sebeb olana

Ceylan
Paragoz. Ac pislikler sirf ceplerine birkac kurus fazla girsinsin diye. Insan larin sagligiyla oynuyurlar napicaz ne yiycez neye guvenicez bu ulkede ne yiycez cocuk larimiza ne yediricez. Nasil kuruyacaz sagligimizi nasil hastane lerden cikicaz valla Devamı..Paragoz. Ac pislikler sirf ceplerine birkac kurus fazla girsinsin diye. Insan larin sagligiyla oynuyurlar napicaz ne yiycez neye guvenicez bu ulkede ne yiycez cocuk larimiza ne yediricez. Nasil kuruyacaz sagligimizi nasil hastane lerden cikicaz valla olelelim bizya olelin niye yasi yursak zaten ne yedigimizi bile bilmiyotur. Atmi domuzmu helal mi harammi. Sozde musluman olkede yasiyuruz. Biri buna bir cozum bulsu lutfen cocuk larimiza nasil bir.turkiye birakicasabah erkenden.eslerimiz kalkip 13 14 saat alin teri dokerek. Askari ucrete calisi yorlar. Ay basi geliyurki gidip oparayi sagligimiz bozulsun. Harciyuruz
20 Aralık 2016, 19:30

SORGUSUZ SUALSİZ \'\' HAPİS\'\'

İLİSAR
Bu firma sahiplerini sorgusuz sualsiz İÇERİ TIKIP en az 5 sene ağır şartlarda yatırmak lazım..
19 Aralık 2016, 18:27

gıda sahtekarları

asuman
Ne zamana kadar sağlığımız la oynıcaklar
02 Eylül 2016, 02:04

isinize gelirse

aydın
229 firma, 355 parti ürün olana kadar , bunca malı piyasaya sürerken onay alana kadar Tarım ve Sağlık bakanı sanırım Tatile çıkmıştı.. emin olun sorumluların aslında hepsinden haberi vardı, çünkü bir yanda cukkaları doluyordu.. Devamı..229 firma, 355 parti ürün olana kadar , bunca malı piyasaya sürerken onay alana kadar Tarım ve Sağlık bakanı sanırım Tatile çıkmıştı.. emin olun sorumluların aslında hepsinden haberi vardı, çünkü bir yanda cukkaları doluyordu..aç gözlü kansızlar

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Gıda HABERLERİ