Tarım Bakanı Fakıbaba yeni ekibiyle yola devam edecek!

30 Ağustos 2017 14:44
BAKANLIKTA YENİ EKİP BEKLENTİSİ
BAKANLIKTA YENİ EKİP BEKLENTİSİ
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nda Fakıbaba'nın göreve gelmesiyle birlikte başlayan 'yeni ekip beklentisinin' bayram sonrası gerçekleşeceği iddia edildi. Meydaurfa.Com'dan Nedim Atilla'nın haberine göre, Fakıbaba bayram sonu yeni ekibiyle yoluna devam edecek. (Not: Mobil cihazlar için haberin devamı ok yönünde)
1 / 7
GECENİN GEÇ SAATLERİNE KADAR ÇALIŞIYOR
GECENİN GEÇ SAATLERİNE KADAR ÇALIŞIYOR
Ahmet Eşref Fakıbaba'nın Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı olmasından buyana Belediye Başkanlığı dönemindeki gibi, şafak vakti göreve başladığı ve gecenin geç saatlerine kadar toplantılar gerçekleştirdiği kaydedildi.
2 / 7
ATAMALAR İÇİN DÜĞMEYE BASACAK
ATAMALAR İÇİN DÜĞMEYE BASACAK
Haberde, Fakıbaba'nın ülke tarımının gelişmesi için yoğun çaba sarf ettiğine dikkat çekilerek, “Fakıbaba, bayram sonunda atamalar için düğmeye basacak ve kendi ekibini kurmuş olacak" denildi.
3 / 7
GENEL MÜDÜRLER DEĞİŞECEK
GENEL MÜDÜRLER DEĞİŞECEK
Edinilen bilgilere göre Bakan Fakıbaba, şube müdürlükleri ve daire başkanlıklarının yanı sıra Genel Müdürlük düzeyinde de atamalar gerçekleştirecek.
4 / 7
ÖNEMLİ GÖREVLER VERECEK
ÖNEMLİ GÖREVLER VERECEK
Bakan Fakıbaba'nın, kendisine yakın birkaç isme önemli görevler vereceğine işaret edilen haberde, Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü ve Personel Genel Müdürlüğüne Belediye Başkanlığı dönemindeki ekibinde yer alan Şanlıurfalı isimlere görev vereceği ileri sürüldü.
5 / 7
MEVCUT URFALILARIN DURUMU NE OLACAK?
MEVCUT URFALILARIN DURUMU NE OLACAK?
Atamalar öncesinde gözler, Bakan Faruk Çelik'in döneminde atamaları gerçekleşen Urfalı bürokratlara çevrildi. Urfalı bürokratların durumunun ne olacağı merak konusu oldu. MEDYAURFA.COM editörlerinin edindiği bilgilere göre, Urfalı bürokratlar bakanlıkta kalacak fakat bir kısmının görev değişecek.
6 / 7
BAKANLIKTAKİ URFALI SAYISI ARTACAK
BAKANLIKTAKİ URFALI SAYISI ARTACAK
Mevcut Urfalı bürokratların bakanlıkta görevlerine devam etmesi ve yenilerinin de göreve başlamasıyla birlikte, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığında Fakıbaba ile birlikte Şanlıurfalı bürokratların sayısının artacağına işaret edildi.
7 / 7

Yorumlar

Toplam 104 Adet Yorum Yapılmış.
09 Ekim 2017, 02:39

Bakanlıktaki Atamalar...

Hayırlı uğurlu olsun
Sayın bakanım siz de aynı yanlışa düşmeyin lütfen,,bakanlığımızın en önemli işi makama mevkiye adam atamaları yapmak sanki...en gizli en çetrefilli en tarafgir ve millete bir faydası olmayan işler bunlar...inşallah işi ehline v Devamı..Sayın bakanım siz de aynı yanlışa düşmeyin lütfen,,bakanlığımızın en önemli işi makama mevkiye adam atamaları yapmak sanki...en gizli en çetrefilli en tarafgir ve millete bir faydası olmayan işler bunlar...inşallah işi ehline vermek ve hiç bir ayrıma itibar etmeme yolunu benimsersiniz..Sayın bakanım sizde farkındasınız eminim Bakanlığımız devlet kademesinde olması gereken yerin çok çok gerisinde..yeteneksiz tarafgir yönetici takımı ancak bu seviyelerde kalır ve herkese de ne kadar başarılı olduklarını anlatıp inandırmaya çalışırlar..Umarım siz bunlara inanmazsınız sayın bakanım...Görevinizde başarılı olmanızı canı gönülden dilerim..
20 Eylül 2017, 15:05

hayal oldu
Degişim dediler hayal oldu,hiç bir gelişme yok.İnsanlar magdur olduktan sonra gelen değişim de kimseye bir faydası yok.Öldükten sonra gelen yardıma benziyor.Biz artık ne ümit ediyoruz,nede bir şey istiyoruz.Kimseye guvenmemeyi önceki d Devamı..Degişim dediler hayal oldu,hiç bir gelişme yok.İnsanlar magdur olduktan sonra gelen değişim de kimseye bir faydası yok.Öldükten sonra gelen yardıma benziyor.Biz artık ne ümit ediyoruz,nede bir şey istiyoruz.Kimseye guvenmemeyi önceki dönemde öğrendik.Bütün umutlara fatiha okuyalım.
16 Eylül 2017, 00:16

Teftiş-Muhakkik

Celal Eren
Bu Bakanlıkta eskiden teftiş diye bir kavram vardı..Kurumlar belli periyodlarla "teftiş" edilirdi.Şimdi bir şikayet edildiğinde subjektif amaçlı "muhakkik"ler gönderiliyor. İnanın usulune göre olaylar değerlendirilmiyor, sonuç önced Devamı..Bu Bakanlıkta eskiden teftiş diye bir kavram vardı..Kurumlar belli periyodlarla "teftiş" edilirdi.Şimdi bir şikayet edildiğinde subjektif amaçlı "muhakkik"ler gönderiliyor. İnanın usulune göre olaylar değerlendirilmiyor, sonuç önceden belirleniyor. Teftiş ise bazı vakalar istisna edilirse, daha detaylı olarak değerlendiriliyor.Soruşturulan konu hakkında bilgisi olmayan kişiler sonucu belirliyor. Umarız Bakanımız atamalarında hukuktan anlayan,devletin ali menfaatlerini koruyan,küçük makam ve menfaatler konusunda küçüklüğü olmayan yiğit ve vatansever kişilerden kadrosunu oluşturur.
14 Eylül 2017, 23:27

SU ÜRÜNLERI

KALENDER
Sayın Bakanım lütfen biraz acele edin su ürünleri bölümü gün geçtikçe kötüye gidiyor fetö sempatizanlarıyla doldu özellikle araştırma enstitüleri tamamen örgütlenmiş durumda lütfen acele edin
14 Eylül 2017, 13:59

Bakanımızın Takdirleri

Abdullah
Saygıdeğer Arkadaşlar. Bırakalım Sayın Bakanımız mutlaka ekibini kuracaktır. Kurarkende gerekli araştırmaları yaparak atamaları gerçekleştirecektir. Sayın Bakanımız İnşaallah hizmet odaklı olduğu için hizmet ehli insanları ata Devamı..Saygıdeğer Arkadaşlar. Bırakalım Sayın Bakanımız mutlaka ekibini kuracaktır. Kurarkende gerekli araştırmaları yaparak atamaları gerçekleştirecektir. Sayın Bakanımız İnşaallah hizmet odaklı olduğu için hizmet ehli insanları atayacaktır. Her makam ve mevki herkese malumdur ki birer emanettir. Hakka ve halka hizmet içindir. O yüzden o makamlarda otururken ölümü hatırlayıp haktan ayrılmamaya gayret etmeliyiz. Sadece halkın rızasının Allah Rızasından geçtiğini unutmamalıyız. Saygı ve hürmetlerimle.
14 Eylül 2017, 12:42

yazık mı , kazık mı

sevgi gül
bakan bey yönetmelikle tayin zorunluluğu olan fetö cü şube müdür ve müdür yardımcılarını korudun, ey Tayyip baba bunu duymuyormusun iyi bayramlar bakan bey
14 Eylül 2017, 12:35

olur bakanım

ali karlı
sayın bakan atama yönetmeliğini değiştirdi, sendikacı fetö cüler bayram ediyor, ayrıca bölgeciliğe erken kalkışmış, sayın bakan Cumhurbaşkanımız bu işleri sevmez sevmez sevmez, madem bu yönetmelik uygulanmayacaksa neden çıktı, Devamı..sayın bakan atama yönetmeliğini değiştirdi, sendikacı fetö cüler bayram ediyor, ayrıca bölgeciliğe erken kalkışmış, sayın bakan Cumhurbaşkanımız bu işleri sevmez sevmez sevmez, madem bu yönetmelik uygulanmayacaksa neden çıktı, biz şube müdürleri olarak bu nedenden başka illere tayin olduk, yakınlarını korumak için mi yönetmeliğin 10/3 maddesini 2017 yılı için uygulamaktan vazgeçtin. Bizlerin suçu neydi ki tayin olduk o zaman tayin olan şube müdürlerini eski tayin yerlerine gönderin, size akıl verenler sonunuzu hazırlıyorlar, bu durumu sayın Cumhurbaşkanımıza yazacağız ve gerekirse Beştepe önünde yatıp kalkacağız
14 Eylül 2017, 08:45

Tuz Kokmuş

Mazlum
Tarım Bakanlığında Tuz Kokmuş,Herkes bir yerlere çöreklenmiş.Devlet Malı Deniz Yemeyen do... mantığıyla.
13 Eylül 2017, 15:05

\'İşi ehline veriniz\'

Cemal
Benim bildiğim Fakıbaba, partizan atamalar yapmaz, hemşehrim olsun kumdan olsun ilkelliğine saplanmaz, liyakate dayanan atamalar yapar, yoksa ayağına kurşun sıkmış olacağını bilir. Çünkü öz geçmişi adil biri olduğunu gösteriyor.
13 Eylül 2017, 11:24

artık

inanmıyoruz
Bu kadar yüz göz olunduktan sonra kimseyi değişmez inanmıyoruz artık,tarım bu şekilde ilerlemez,personel ve politika yetersizliği almış basını gidiyor.Koltuk sevdası almış basını gidiyor.Gerçi bu kimsenin umrunda değil,olan insanl Devamı..Bu kadar yüz göz olunduktan sonra kimseyi değişmez inanmıyoruz artık,tarım bu şekilde ilerlemez,personel ve politika yetersizliği almış basını gidiyor.Koltuk sevdası almış basını gidiyor.Gerçi bu kimsenin umrunda değil,olan insanlara oluyor.Yazık halimize.

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.