NBŞ'cilerin sloganı ile uluslararası şeker toplantısı!

Uluslararası Şeker Örgütü ISO 49. Konsey Toplantısı, Şeker Kurumu ev sahipliğinde İstanbul'da yapılacak. 24-27 Mayıs tarihleri arasında Hilton Bomonti Otel'de gerçekleştirilecek toplantının ana teması için kullanılan slogan dikkat çekti.

NBŞ'cilerin sloganı ile uluslararası şeker toplantısı!

ÖZEL HABER

Nişasta ve Glikoz Üreticileri Derneği'nin (NÜD), nişasta bazlı şekerlerin kamuoyundaki olumsuz algısını kırmak için kullandığı 'Gerçekler ve Efsaneler' sloganı, Şeker Kurumu'nun ev sahipliği yapacağı toplantının da ana sloganı olacak.

ÜST KURUL BAŞKA SLOGAN BULAMADI!

Şeker Kurumu'nun, Uluslar arası Şeker Örgütü ISO 49. Konsey Toplantısı'nda ana slogan olarak NÜD'ün sloganını kullanması düşündürücü bulundu. Şeker ihtiyacını şeker pancarından karşılayan bir ülkede yapılan şeker toplantısında, başını ABD'nin küresel gıda firması Cargill'in çektiği nişastacıların sloganının kullanılacak olması büyük bir çelişki olarak görülüyor.

ŞEKER KURUMU'NDAN NBŞ'YE KAMUOYU DESTEĞİ!

Türkiye'de şeker piyasasını düzenlemekle görevli olan Şeker Kurumu, bu slogan tercihi ile nişasta firmalarına büyük bir kamuoyu desteği vermiş olacak.

TOPLANTIYA BAKAN DA KATILACAK!

Toplantıda, 'Gerçekler ve Efsaneler' ana teması altında şekerin beslenme ve sağlığa ilişkin algısı ve sürdürülebilirlik alt başlıkları tartışılacak. Toplantıya, her biri alanında uzman yerli ve yabancı isimler konuşmacı olarak katılacak.

Toplantının açılışına Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık'ın katılması bekleniyor.
Yorumlar

Toplam 1 Adet Yorum Yapılmış.
23 Mayıs 2016, 01:12

Bir numarali kansorejen

Eray ipekci
Kesinlikle kullanmayin tatlandiricilari obezite ve kanserin bir numarali tetikleyicisi

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Gıda HABERLERİ