Hangi yiyeceklerde domuz katkısı var?

Gazeteci Yazar Soner Yalçın, son kitabı “Saklı Seçilmişler”i anlattı. Kitabında 'hangi yiyeceklerde domuz katkısı olduğunu' ayrıntılarıyla açıklayan Yalçın, “Yoğurtlara kıvam artırması ve su tutması için jelatin ekleniyor. Jelatinin çoğunlukla domuz derisinden elde edildiğini kaç kişi biliyor? Hangi yiyeceklere domuz katkı maddesi konduğunu ayrıntılı yazdım, insanımız bilsin” dedi.

Hangi yiyeceklerde domuz katkısı var?

“İnsanımız medya aracılığıyla aptallaştırıldı, ne yediğini bilmiyor. Bize tez zamanda halkını düşünen bir iktidar lazım” diyen Soner Yalçın kitabında çok iddialarda bulundu. Son günlerde farklı bir zeminde tartışılan domuz eti tartışmasına bir de Soner Yalçın'ın kitabından bakalım.

'Saklı Seçilmişler'kitabından;

– Kimi… Yoğurdun kıvamını artırmak için kullanılan jelatinde DOMUZ derisi var.

– Kimi… Una ve hamura DOMUZ kılı saçından yapılan E920 konuluyor.

– Kimi… İthal hayvan yeminde DOMUZ kemiği – DOMUZ kanı var.

– Kimi… İthal salam ve sucuklardaki beyaz noktalarDOMUZ yağıdır.

– Kimi… Kek ve pastalarda ucuz olduğu içinDOMUZ içyağı kullanılıyor.

– Kimi… Et suyu tabletler, hazır köfte harçları, hamburger, hazır çorbalar, kuruyemiş, sakız, cipsler, dondurmalar, renkli yoğurtlar, salata sosu, cips, çiğköfte ve benzeri birçok üründe bulunan “Çin tuzunda”DOMUZ var.

– Kimi… İthal donmuş yağlarda DOMUZ var.

– DOMUZun kök hücresinden laboratuvarda kırmızı et yapılıyor.

TARIMDANHABERYorumlar

Toplam 1 Adet Yorum Yapılmış.
19 Ocak 2018, 08:19

a

ozan
Türkiyedeki traş fırçalarının %100 domuz kılından.

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Gıda HABERLERİ