Halk Sebze çadırları yarın satışlara başlıyor

Sebze ve meyve fiyatlarındaki yüksek fiyatın önüne geçmek amacıyla oluşturulan tanzim satış mağazaları yani 'Halk Sebze' çadırları kurulmaya başlandı. Ankara'da Büyükşehir Belediyesi tarafından ilk Halk Sebze çadırı Sıhhiye'de Abdi İpekçi Parkı'nda kuruldu. Çadırlarda sebze ve meyve satışları yarın başlayacak.

Halk Sebze çadırları yarın satışlara başlıyor

Sebze ve meyve fiyatlarındaki yüksek fiyatın önüne geçmek amacıyla oluşturulan tanzim satış mağazaları yani 'Halk Sebze' çadırları kurulmaya başlandı. Ankara'da Büyükşehir Belediyesi tarafından ilk Halk Sebze çadırı Sıhhiye'de Abdi İpekçi Parkı'nda kuruldu. Ankara'da ilk planda 15 farklı noktada kurulacak Halk Sebze çadırları yarından itibaren satışlara başlayacak. Projenin tamamında 30 ayrı Halk Sebze çadırının kurulması hedefleniyor.

Halk Sebze çadırlarında ilk etapta patates, soğan, kabak, domates, salatalık, biber, patlıcanın satılması bekleniyor.

Sebze ve meyvelerin üreticiden tüketiciye ulaşması sürecindeki aracıları ortadan kaldıran tanzim satış mağazalarının kâr amacı bulunmuyor. Satın alınan ürünlerin üzerine işçilik maliyeti, yükleme, boşaltma, nakliye gibi masraflar eklenerek fiyat belirlenecek.

Halk Sebze çadırları vatandaşa gün boyu hizmet verecek. Çadırların kurulmadığı bölgelerde de mobil araçlarla satış gerçekleştirilecek.

ANKARA'DA HALK SEBZE ÇADIRLARI ŞU NOKTALARDA KURULACAK

Çankaya Kızılay 15 Temmuz Milli İrade Meydanı

Çanakya Sıhhiye Abdi İpekçi Parkı

Çankaya Kurtuluş Parkı

Altındağ Ulus metro çıkışı

Altındağ Siteler İtfaiye Meydanı

Altındağ Hasköy Cemre Parkı

Keçiören Kuyubaşı metro çıkışı

Keçiören Belediyesi önü

Pursaklar Hicret Cami önü

Etimesgut Belediyesi karşısı

Sincan Lale Meydanı

Mamak Şafaktepe Parkı

Mamak Bostancık Caddesi

Yenimahalle Batıkent Gimsa karşısı

Gölbaşı Belediyesi karşısı

TARIMDANHABERYorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Gıda HABERLERİ