Gıda sektöründe merak edilen anket!

Gıda Sektöründe merak edilen 'Şeker ve Şekerli Mamul Tüketim Alışkanlıkları Kamuoyu Araştırması' sonuçlarına Tarımdan Haber ulaştı. Şekerle ilgili olarak bugüne kadar yapılan en geniş kapsamlı kamuoyu araştırmasından, halkın şeker tüketim alışkanlıkları, şeker satın almaya etki eden faktörler ve tartışma konusu olan nişasta bazlı şekerlerle ilgili çarpıcı sonuçlar çıktı.

Gıda sektöründe merak edilen anket!

Şeker piyasasını düzenlemekle görevli olan Şeker Kurumu'nun Adil Gür'e yaptırdığı 'Şeker ve Şekerli Mamul Tüketim Alışkanlıkları Kamuoyu Araştırması'ndan çarpıcı sonuçlar çıktı. Nişasta Bazlı Şekerleri (NBŞ) aklamak için yapılan ancak istenilen sonuçlar çıkmadığı için kamuoyuna açıklanmayan kamuoyu araştırmasından şeker pancarı halk tarafından aklanırken, tatlandırıcıların zararlı olduğu gözler önüne serildi.

Şeker ve Şekerli Mamul Tüketim Alışkanlıkları Kamuoyu Araştırması, 5 başlıkta yapıldı. Şeker ve Şekerli Mamul Tüketim Alışkanlıkları, Şeker Satın Almaya Etki Eden Faktörler, Sorgulanan Mamullerin Bilinirlik Düzeyleri, Sorgulanan Mamullerin Sağlıklı Bulunma Düzeyleri ve Yazılı ve Görsel Medyanın Şeker Tüketimine Etkisi başlığı altında yapılan anket çalışmasından gıda sektöründe faaliyette bulunan şirketleri yakından ilgilendiren sonuçlar çıktı.

Tarımdan Haber'in ulaştığı ve 75 sayfadan oluşan kamuoyu araştırmasının tamamı için TIKLAYIN
Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Gıda HABERLERİ

Sayın Cumhurbaşkanı'na çağrımız;Ülkenin stratejik kuruluşları olan şeker fabrikalarının mevcut politikalarla özelleştirilmesi durumunda birçok fabrika kapanmak zorunda kalacaktır. Fabrikaların kapanması ülkenin pancar üretimini tehlikeye sokacak ve şeker sektöründe derin yaralar açacaktır. Bu özelleştirmenin tek kazananı ABD merkezli mısır şurubu üreticisi Cargill olacaktır.


Çiftçinin ve ülke ekonomisinin kaybetmemesi için şeker fabrikalarının özelleştirmeye değil ‘YENİDEN YAPILANDIRMAYA’ ihtiyacı var. Onun için başta çiftçi ve işçi olmak üzere 80 milyon tüketici daha önce kamu yararına birçok konuda yaptığınız gibi sizden gelecek sevindirici bir haberi bekliyor.