Fiyatı 7.5 liranın altındaysa şüphelenin!

26 Aralık 2016 23:36
ZEYTİNYAĞINDAKİ HİLELER NASIL ANLAŞILIR?
ZEYTİNYAĞINDAKİ HİLELER NASIL ANLAŞILIR?
Uzmanlar, zeytinyağındaki hileler konusunda tüketiciyi uyararak, 7.5 liranın altında satılan zeytinyağından şüphelenilmesi gerektiğini belirttiler.
1 / 4
ZEYTİNYAĞININ FİYATINA DİKKAT!
ZEYTİNYAĞININ FİYATINA DİKKAT!
Bir litre sızma zeytinyağının üretim maliyetinin 7 lirayı geçtiğine dikkat çeken uzmanlar, “7,5 liranın altında zeytinyağı satılıyorsa o üründen şüphelenilmesi gerekir" uyarısında bulundu.
2 / 4
TÜKETİCİNİN ANLAMASI MÜMKÜN DEĞİL
TÜKETİCİNİN ANLAMASI MÜMKÜN DEĞİL
Diğer yandan tüketicinin zeytinyağının kaliteli ya da kalitesiz olup olmadığını anlamasının mümkün olmadığını belirten uzmanlar, tüketicinin ancak zeytinyağının kokusunu ya da tadını beğenmeyebileceğini kaydetti.
3 / 4
ZEYTİNYAĞININ RENGİ KALİTE KRİTERİ DEĞİL
ZEYTİNYAĞININ RENGİ KALİTE KRİTERİ DEĞİL
Zeytinyağının dolapta donmasının o yağın kalitesi konusunda da bilgi vermeyeceğini dile getiren uzmanlar, "Rengi de bir kalite kriteri değildir, zeytinyağının renginin koyu yeşil ya da açık sarı olması, o ürünün daha kaliteli ya da kalitesiz olduğunun göstergesi değil" değerlendirmesinde bulundu.
4 / 4

Yorumlar

Toplam 1 Adet Yorum Yapılmış.
28 Aralık 2016, 23:09

Yorumyok

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.