Çiftçiye ve girişimciye faizsiz kredi müjdesi

09 Ocak 2018 14:48
UCUZ KREDİ İMKANI İÇİN DÜĞMEYE BASILDI
UCUZ KREDİ İMKANI İÇİN DÜĞMEYE BASILDI
Tarım sektörü ve girişimciliğe ucuz kredi imkânı için düğmeye basıldı. Kredi Garanti Fonu (KGF) benzeri model üzerinde çalışılıyor. (NOT: Mobil cihazlar için haberin devamı ok yönünde)
1 / 9
YENİ GİRİŞİM SERMAYESİ DESTEKLENECEK
YENİ GİRİŞİM SERMAYESİ DESTEKLENECEK
Sabah gazetesinden Hazal Ateş'in haberinde, hükümetin işletme bazında tarımsal teşvikler ve yeni girişim sermayesini destekleyecek yeni fonlar için düğmeye bastığı bilgisine yer verildi.
2 / 9
KREDİ GARANTİ FONU MODEL ALINACAK
KREDİ GARANTİ FONU MODEL ALINACAK
Geçen yıl 365 bin firmaya 220 milyar liranın üzerinde kredi kullandırarak dünya rekoru kıran Kredi Garanti Fonu (KGF) model alınarak, tarım sektörü ve girişimciliğe ucuz kredi, garanti imkânları artırılacak.
3 / 9
BAKANLIK ÇALIŞMALARA BAŞLADI
BAKANLIK ÇALIŞMALARA BAŞLADI
Bu konuda Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile kamu bankaları çalışmalara başladı.
4 / 9
30 MİLYARLIK DESTEK
30 MİLYARLIK DESTEK
Bu yıl için tarıma ayrılan kaynak yaklaşık 30 milyar lira oldu. Tarımsal kaynak bütçesinden, tarımsal destek programları için 14.8 milyar lira, tarım sektörü yatırım ödenekleri için 10.1 milyar lira, tarımsal kredi sübvansiyonu, müdahale alımları, tarımsal KİT'lerin finansmanı ve ihracat destekleri için 4.7 milyar lira ödenek ayrıldı.
5 / 9
KREDİ DESTEĞİ YÜZDE 22 ARTTI
KREDİ DESTEĞİ YÜZDE 22 ARTTI
Bankacılık sektörü son on yılda tarım bankacılığıyla 3 milyon çiftçi için kredi musluklarını açtı. Bankaların tarım sektörüne sağladığı kredi desteği de geçen yıl yaklaşık yüzde 22 artarak 85 milyar lirayı geçti.
6 / 9
YENİ UYGULAMALAR DEVREYE GİRECEK
YENİ UYGULAMALAR DEVREYE GİRECEK
Daha ucuz kredi için yeni uygulamalar da devreye girecek. Tarım sektörüne bitkisel üretim, hayvancılık, su ürünleri, tavukçuluk, seracılık başta olmak üzere birçok alanda kefaletli kredi ile daha fazla finansal ürün sunulabilecek.
7 / 9
İŞLETMELERİN VERİMLİLİĞİ ARTIRILACAK
İŞLETMELERİN VERİMLİLİĞİ ARTIRILACAK
İşletmelerin uluslararası normlara uygun üretim tesisine dönüşüp rekabet güçlerini artırmak amacıyla projeli yatırım kredilerine ağırlık verilecek. Böylece işletmelerin ölçek ekonomisine uygun hale gelerek verimli çalışan işletmeler olmaları sağlanacak.
8 / 9
2018 KREDİ AJANDASI
2018 KREDİ AJANDASI
KGF sanayi ve ihracatı destekleyen yapıya kavuşturulacak. Kamu bankaları faizlerin daha da aşağı çekilmesine katkı sunacak. Faizlerdeki düşüş için hem finans kesimi, hem de kamu elini taşın altına koyacak. Sermaye piyasaları yeniden yapılandırılacak, etkin hale gelecek. Üretim, yatırım, istihdamı artırmaya dönük projelerde finansmana erişim kolaylaşacak. Bankalar, istihdam, ihracat ve büyümeye destek verecek. TARIMDAN HABER
9 / 9

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.