CHP'den çiftçiye umut olacak teklif

11 Ocak 2018 17:03
ÇİFTÇİNİN MAZOTUNDAN ÖTV ALINMASIN
ÇİFTÇİNİN MAZOTUNDAN ÖTV ALINMASIN
CHP Antalya Milletvekili Dr. Niyazi Nefi Kara, çitçinin kullandığı mazottan ÖTV alınmamasını öngören kanun teklifini, TBMM Başkanlığı'na sundu. (NOT: Mobil cihazlar için haberin devamı ok yönünde)
1 / 5
CHP'DEN TEKLİF GELDİ
CHP'DEN TEKLİF GELDİ
Çiftçilerin kullandıkları mazotun ÖTV'den muaf tutulması için CHP'den teklif geldi.
2 / 5
ÜRETİM AMACIYLA KULLANILAN AKARYAKIT
ÜRETİM AMACIYLA KULLANILAN AKARYAKIT
CHP Antalya Milletvekili Dr. Niyazi Nefi Kara tarafından hazırlanarak TBMM Başkanlığı'na sunulan kanun teklifinde, çiftçilerin makine, teçhizat ve araçlarında tarımsal üretim amacıyla kullandıkları akaryakıtların ÖTV'den muaf tutulması düzenlendi.
3 / 5
ÇİFTÇİNİN MAZOTU DA ÖTV'DEN MUAF TUTULSUN
ÇİFTÇİNİN MAZOTU DA ÖTV'DEN MUAF TUTULSUN
Kanun teklifinin gerekçesinde Türkiye'de ÖTV mevzuatında pek çok alanda vergi indirimi getirilirken çiftçilerin kullandıkları mazotun bunun dışında bırakıldığını hatırlatan Kara, şunları kaydetti:
4 / 5
LÜKS TÜKETİM ÖTV'DEN MUAF
LÜKS TÜKETİM ÖTV'DEN MUAF
“Ülkemizin en önemli gelir kaynağı bilindiği gibi KDV ve ÖTV'den elde edilen gelirler. Ülkemizde pırlanta gibi lüks tüketim ürünleri ÖTV'den muaf tutulurken, maalesef bütün yük yine işçimizin, çiftçimizin, emekçimizin sırtına bindirilmiştir. Bunun yanında hububatta yapılan gümrük indirimi, fındık gibi tarım ürünleri için açıklanan alım fiyatları, mazot, tarım ilaçları gibi girdi fiyatları ile kıyaslandığında gelirler giderleri karşılayamaz duruma gelmiş. Sürekli artış gösteren ve hükümetçe güncellendiği söylenen mazot fiyatları da üreticimizi ciddi sıkıntıya sokmaktır" dedi. TARIMDANHABER
5 / 5

Yorumlar

Toplam 1 Adet Yorum Yapılmış.
11 Ocak 2018, 18:05

hüseyin
mazot bizi bitirdi inşallah ...

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.