Buğday fiyatları 15 kuruş düştü!

04 Temmuz 2017 18:05
BALIKESİR'DE BUĞDAY HASADI SIKINTILI BAŞLADI
BALIKESİR'DE BUĞDAY HASADI SIKINTILI BAŞLADI
​Balıkesir'in Bandırma ilçesinde hububat hasadı sıkıntılı başladı. Gümrük vergisinin düşürülmesinden dolayı buğday fiyatlarının kilo başına ortalama 15 kuruş düştüğüne dikkat çeken üreticiler, söz konusu kararın biran önce iptal edilmesini talep ediyorlar. (Mobil cihazlar için haberin devamı ok yönünde)
1 / 4
GÜMRÜK VERGİSİNİN DÜŞÜRÜLMESİ PİYASA DENGELERİNİ BOZDU
GÜMRÜK VERGİSİNİN DÜŞÜRÜLMESİ PİYASA DENGELERİNİ BOZDU
Bandırma Ziraat Odası Başkanı Süleyman Dönmez, "Bölgemizde hasat mevsimine başladık. Verimlerimiz güzel, fakat son günlerde Gümrük Bakanlığı'nın açıkladığı hububat ve buğdaydaki gümrük vergilerinin düşürülmesi piyasayı çok olumsuz etkiledi. Bir hafta içerisinde 10-15 kuruşa varan fiyat düşüşleri var. Çiftçimiz çok mağdur" dedi.
2 / 4
TMO MÜDAHALE ETMELİ!
TMO MÜDAHALE ETMELİ!
Üretici İbrahim Kocabaş, düşen buğday fiyatlarına TMO'nun müdahale ederek çiftçiyi düşük fiyat veren tüccarın eline terk etmemesi gerektiğini ifade ederek, "Buğday fiyatları şu bir hafta içinde 80-100 kuruş aşağı düştü. Toprak Mahsulleri Ofisi'nin derhal bir fiyat açıklayarak tüccarların elinden bizi kurtarması lazım. Saman fiyatları yüksek, köylümüzü etkiliyor. Burada müdahale edilmesi gereken buğday fiyatıdır" diye konuştu.
3 / 4
FİYATLARIN YUKARI ÇEKİLMESİ GEREKİYOR
FİYATLARIN YUKARI ÇEKİLMESİ GEREKİYOR
Üretici Ahmet Durmaz ise, "Bu sene buğday fiyatlarının ani düşüşü çiftçimizi çok mağdur etti. İlgililerin bir an önce buna el atıp buğday fiyatlarını yukarıya çekmelerini bekliyoruz. Mazot, parça fiyatları, bakım masrafları pahalı. Bir an evvel Toprak Mahsulleri Ofisi duruma el koymalıdır" dedi.
4 / 4

Yorumlar

Toplam 5 Adet Yorum Yapılmış.
09 Temmuz 2017, 12:18

ahh cıfcım ah köylüm kaderınızmı sansınızmı dogmadan sümürüluyorsunuz neden bas edıyorsunuz ben senede bın dekar ekıyıyordum bu seneson arazıyı satacam koyu terk edıp baska ıslerle ugrasacam az b omrum var onuda cıfcılıkte Devamı..ahh cıfcım ah köylüm kaderınızmı sansınızmı dogmadan sümürüluyorsunuz neden bas edıyorsunuz ben senede bın dekar ekıyıyordum bu seneson arazıyı satacam koyu terk edıp baska ıslerle ugrasacam az b omrum var onuda cıfcılıkte yemek ıstemıyorum bakalım ne zamana kadar edecekler
06 Temmuz 2017, 00:52

Kızıltpe

Ömer faruk aydın
Mardin kızıltpede buğday 1.100 satılıyor Buğdayınızı kızıltepe gönderin
05 Temmuz 2017, 08:50

Ah tarım vah tarım

Doruc
Üzülerek söylemek gerekirse tarımda gerçekten çok kötü bir durumdayız.İyi bir tarım politikamız maalesef yok.
04 Temmuz 2017, 21:25

????

Akif
Tmo da yeterli eleman yok her ajans şube ekip sıkıntılı fiyat açıklansa ne olacak kuyruklar olur randevu sarkar gece yarılarına kadar alım sürer ilk önce tmo güçlensin çiftçi her yerde mağdur
04 Temmuz 2017, 19:00

Buğday

Ziraatçı Ali
Bakan yardımcısı Balıkesir den değil mi? Ona anlatsın Balıkesirli çiftçilerimiz...

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.