Türkiye’de GDO’lu mısır ekiliyor mu?

İstanbul Üniversitesi Onkoloji Enstitüsü Radyasyon Onkolojisi Bölümü öğretim görevlisi Dr. Yavuz Dizdar, GDO'lu ürünlerle ilgili şok bir iddiada bulundu.

Türkiye’de GDO’lu mısır ekiliyor mu?

Türkiye'de GDO'lu mısırın yasak olmasına rağmen ekildiğini iddia eden Dizdar, “GDO'lu mısır Türkiye'de ekiliyor. İllegal olarak ekiliyor. Deneme amaçlıdır deyip firmalar 'bedava mısır tohumu veriyoruz' deyip ürünü almak şeklinde çiftçiyi buna alıştırmaya çalışıyorlar" dedi.TARIMDAN HABERYorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

GDO HABERLERİ