"Büyük ve Küçükbaş Hayvancılık Çalıştayı"

Cumhuriyet Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Şarkışla Âşık Veysel Gençlik ve Kültür Merkezi Seminer Salonu'nda “Büyükbaş ve Küçükbaş Hayvancılık Çalıştayı" bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Cumhuriyet Üniversitesi Veterinerlik Fakültesinin destekleri ile besicilere yönelik düzenlenen “Büyükbaş ve Küçükbaş Hayvancılık Çalıştay" bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Şarkışla Âşık Veysel Gençlik ve Kültür Merkezi Seminer Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıya, Şarkışla Kaymakamı Akif Pektaş, Şarkışla Belediye Başkanı Ahmet Turgay Oğuz, Üniversitemiz Hayvancılık Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Doç. Dr. Hasan Hüseyin Arı, Sivas İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Seyit Yıldız, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Sivas il Koordinatörü Muhammet Genç, kurum temsilcileri ve besiciler katıldı.

İlçe ekonomisinin hayvancılıktan geçtiğini ifade eden Şarkışla Kaymakamı Akif Pektaş, “Malumunuz bölgenin göz bebeği olan bir hayvan pazarımız var. Bununla beraber her alanda olduğu gibi muhakkak hayvancılığında kendi içerisinde sorunları var. Tabii sorunlar var ama biz bardağın boş tarafını görmeyeceğiz, bardağın dolu tarafı olduğunu da bilmemiz gerekiyor. Bundan 15-20 yıl önceki hayvancılık politikaları ile bugün ki hayvancılık politikaları arasında muhakkak ki bir değişim ve gelişimin olduğunu da kabul etmemiz lazım. Yeterli mi? Yeterli değil, daha iyisi olmalı mı? Evet olmalı." dedi.

Çalıştayda, hayvancılığın daha verimli hâle getirilmesi, modern hayvancılık yöntemleri ve iyileştirme çalışmaları hakkında katılımcılara bilgi verilirken, Doç. Dr. Hasan Hüseyin Arı, süt sığırcılığı, besi sığırcılığı, küçükbaş hayvan yetiştiriciliği ve hayvan sağlığı hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

TARIMDANHABER
Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Fakülteler HABERLERİ

Sayın Cumhurbaşkanı'na çağrımız;Ülkenin stratejik kuruluşları olan şeker fabrikalarının mevcut politikalarla özelleştirilmesi durumunda birçok fabrika kapanmak zorunda kalacaktır. Fabrikaların kapanması ülkenin pancar üretimini tehlikeye sokacak ve şeker sektöründe derin yaralar açacaktır. Bu özelleştirmenin tek kazananı ABD merkezli mısır şurubu üreticisi Cargill olacaktır.


Çiftçinin ve ülke ekonomisinin kaybetmemesi için şeker fabrikalarının özelleştirmeye değil ‘YENİDEN YAPILANDIRMAYA’ ihtiyacı var. Onun için başta çiftçi ve işçi olmak üzere 80 milyon tüketici daha önce kamu yararına birçok konuda yaptığınız gibi sizden gelecek sevindirici bir haberi bekliyor.