Yozgat’ta ayçiçeği ekim alanı üçe katladı!

Yozgat'ta daha önce yaklaşık 30 bin dekar alanda gerçekleştirilen ayçiçeği ekimi, son yıllarda nadasa bırakılan alanlarda ekimi yapılmaya başlanılmasıyla 100 bin dekarın üzerine çıktı.

Yozgat’ta ayçiçeği ekim alanı üçe katladı!

Yozgat'ta, 2015 yılında 59 bin 734 dekar alanda çerezlik, 10 bin 351 dekarda yağlık ayçiçeği ekimi yapılırken, geçen yıl ise 78 bin 802 dekarda çerezlik, 15 bin 101 dekarda yağlık ayçiçeği ekimi gerçekleştirildi. Bu yıl ise 100 bin dekarın üzerinde bir ekilişin yapıldığına dikkat çekildi.

TARIMDAN HABERYorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Endüstri ve Yem Bitkileri HABERLERİ