TMO 200 bin ton yemlik mısır ithal edecek!

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) toplam 200 bin ton yemlik mısır alımı için uluslararası ihaleler açtı. Avrupalı ticaret kaynaklarının verdiği bilgiye göre, ihaleler için teklif verme süresi bugün son gün.

TMO 200 bin ton yemlik mısır ithal edecek!

Reuters'in haberine göre, TMO her biri 20 bin ton büyüklükte mısır alımı için 10 ayrı ihale açtı. İhaleye katılacak firmalar fiyat tekliflerini navlun bedeli dahil ancak sigorta maliyetleri hariç (c&f) dolar cinsinden verecekler. Teslimatın ise haziranın ilk yarısında yapılması isteniyor.

TARIMDANHABERYorumlar

Toplam 8 Adet Yorum Yapılmış.
09 Ekim 2018, 00:18

Mısır 63 kuruş

Mısır
Mısır 63 kuruş neden bahsediyorsınuz Düzce’de
03 Ekim 2018, 13:06

vahh vahhh!!

celal
Şu an da dünya piyasasında mısır fiyatları 1500 ton/tl . Devlet kendi üreticisini desteklese daha iyi olmaz mı? Yabancı ciftçinin malını 1500 e al, kendi ciftçininkini 880 e . Sonra vay tüccar şöyle böyle... Ufak atın civcivler yesi Devamı..Şu an da dünya piyasasında mısır fiyatları 1500 ton/tl . Devlet kendi üreticisini desteklese daha iyi olmaz mı? Yabancı ciftçinin malını 1500 e al, kendi ciftçininkini 880 e . Sonra vay tüccar şöyle böyle... Ufak atın civcivler yesin. Samimiyetsiz ve gayri milli bir duruş maalesef.
03 Haziran 2018, 23:27

Artık gitmiyor

Tokatlı
Yorumlara bakıyorum da biri tmo müdahale etmezse şöyle böyle olur yazmış soruyorum tmo hasat zamanı niye müdahale etmiyor piyasayı tüccarlara bırakıyor.
03 Haziran 2018, 04:33

Regule etmek

Hakikat03
TMO varlık amacı kar eden bir kuruluş olmaktan ziyade üretimi destekleyen, tüketiciyi koruyan bir kurumdur. Ülkemiz genelininde spekületif hareketlere karsı gerekli tedbirleri almaktır. mısır yem sanayinde kullanılan bir üründür. para Devamı..TMO varlık amacı kar eden bir kuruluş olmaktan ziyade üretimi destekleyen, tüketiciyi koruyan bir kurumdur. Ülkemiz genelininde spekületif hareketlere karsı gerekli tedbirleri almaktır. mısır yem sanayinde kullanılan bir üründür. para da merkez bankası nasılsa hububat pyasasında ise TMO odur. Milletimizi doğru bilgilendirilmelidir.
30 Mayıs 2018, 21:45

Lobi

Sinan
Buğday mısır arpa ital lobisi is başında tmo genelmuduru 2008 de bu lobi yüzünden hakkında mecliste önerge verilince istifa etmişti ama nedense hukumet 2016 da geri tmo ya müdür yaptı tabiki lobi istedi
30 Mayıs 2018, 02:43

Çiftci tam anlamında destek lenmiyo ekim işi 200 dönüm için 5 bin diyelim örnek biçilip sayılması 4 bin çiftci ekmez hemşerim dağ taş boş valla boş Lütfen dikkat edin çiftci te destek vermeyen tarım il müdürlük leri var çiftci Devamı..Çiftci tam anlamında destek lenmiyo ekim işi 200 dönüm için 5 bin diyelim örnek biçilip sayılması 4 bin çiftci ekmez hemşerim dağ taş boş valla boş Lütfen dikkat edin çiftci te destek vermeyen tarım il müdürlük leri var çiftci tarım kredi den destek almaya çalışıyor. Güzel yurdum dünyayı bakacak gücü varken geldiği durum dünya ona bakıyor
29 Mayıs 2018, 23:02

İthalat

Ahmet
TMO bunu yapmazsa yurt içi mısır fiyatları daha da yükselir. O zaman beyaz eti de yumurtayı daha pahalı yemek zorunda kalırız. Keşke mısırda üretimimiz tüketimimizi karşılasa da ithalata gerek kalmasa. Ama mısır ekim alanını artı Devamı..TMO bunu yapmazsa yurt içi mısır fiyatları daha da yükselir. O zaman beyaz eti de yumurtayı daha pahalı yemek zorunda kalırız. Keşke mısırda üretimimiz tüketimimizi karşılasa da ithalata gerek kalmasa. Ama mısır ekim alanını artırınca pamuk azalır, bu sefer pamuk ithalatımız artar. Pamuk mısırdan daha pahalı bir ürün.
29 Mayıs 2018, 22:08

Pahalılık

Mehmet
Dış borcumuz varken 200 milyar lira habire biseyler ithal Edip bizim üzerimizden mı ticaret yapıp kazanip borcu ödemeye çalışıyor bunları yapan zihniyet

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Endüstri ve Yem Bitkileri HABERLERİ