Tarım Bakanlığı mısır alım fiyatını açıkladı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Güneydoğu'da hasadın yoğunlaşmasıyla birlikte düşen mısır fiyatlarına müdahale etti! Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), üreticiden mısırı 760 TL/Ton'dan alacak.

Tarım Bakanlığı mısır alım fiyatını açıkladı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, twitter hesabından yaptığı açıklamada, mısır alım fiyatının 760 TL/Ton olarak belirlendiğini belirtti.

Fakıbaba'nın açıklamaları şöyle:

Mısır üreticisi kardeşlerimizin dikkatine..

1-Mısır üreticilerimiz bugüne kadar ürünlerini makul fiyatlardan satıyorlardı.

2-Ancak Güneydoğu'da hasadın yoğunluğu ile fiyatların gevşemeye başladığını gözlemledik.

3-Bu nedenle üretici kardeşlerimizin mağduriyetini önlemek amacıyla TMO üzerinden fiyatlara müdahale kararı aldık.

4-Mısır alım fiyatımız bugün itibariyle 760 TL/Ton olarak belirledik. Üreticilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.
TARIMDAN HABERYorumlar

Toplam 3 Adet Yorum Yapılmış.
22 Eylül 2017, 08:57

yem bitkisi çıkmazı

çoban köylü
Sayın Bakanım, son yıllarda Marmara Bölgesinin ortasında Silajlık, dane mısır, fiğ, macar fiği,bezelye, nohut ekemez olduk. Dağları, meraları bizim çobanların boşalttığı alanlara yaban domuzları, ayılar yatak tuttular. Hal bö Devamı.. Sayın Bakanım, son yıllarda Marmara Bölgesinin ortasında Silajlık, dane mısır, fiğ, macar fiği,bezelye, nohut ekemez olduk. Dağları, meraları bizim çobanların boşalttığı alanlara yaban domuzları, ayılar yatak tuttular. Hal böyle olunca orman içi tarlalar, bağlar boş kalmaya, ovalarda Kılçıksız buğday, silajlık, dane mısır, fiğ, macar fiği,bezelye, nohut, yağlık ayçiçek, kavun, karpuz ekemez olduk. Nasıl hayvan besleyelim, üretimi nasıl arttıralım.
22 Eylül 2017, 08:46

Yüreği ile konuşan bakan

Köylü çiftçi
Sayın Bakan Fakıbaba, Güneydoğuyu anlayan, yaşayan birisi olarak güzel ifadeler ile geniş visyonu sayesinde çiftçi ve köylünün dertlerini dile getirmek görevini yapan siyasette son yıllarda nadir gördüğümüz çalışmayı görev Devamı..Sayın Bakan Fakıbaba, Güneydoğuyu anlayan, yaşayan birisi olarak güzel ifadeler ile geniş visyonu sayesinde çiftçi ve köylünün dertlerini dile getirmek görevini yapan siyasette son yıllarda nadir gördüğümüz çalışmayı görev kabul eden medya ile barışık siyaseti ile taktir topluyor.
19 Eylül 2017, 13:35

bakanlıkta twitter yasağı

orkun
sayın bakanımız twitter dan acıklama yapıyor.ama ne yazıkki merkez twitter yasak. bu nasıl iştir. bilgi işlem dairesine sor mak lazım.

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Endüstri ve Yem Bitkileri HABERLERİ