Şeker pancarına ne yapılmak isteniyor?

ABD'nin önemli bir şirketi olan Cargill, Türkiye'de insan sağlığı açısından tartışmalı olan nişasta bazlı şeker üretimini artırmayı hedeflerken, hükümetin politikasızlığı da 'Cargill'in ekmeğine' yağ sürüyor! ABD, 'Reza Zarrap davası' ve 'Kudüs' kararından dolayı aklı sıra Türkiye'yi köşeye sıkıştırmaya çalışırken, ABD'nin önemli bir şirketi olan Cargill ise Türkiye'de 1.5 yıldır 'denetimsiz üretim' yapıyor.

Şeker pancarına ne yapılmak isteniyor?

Nişasta bazlı şeker lobisi, Türkiye'de şeker piyasasını tamamen kendi planları doğrultusunda yapılandırmak isterken, hükümetin politikasızlığı da bu lobinin ekmeğine yağ sürüyor. ABD'nin önemli bir şirketi olan Cargill, Türkiye'de insan sağlığı açısından tartışmalı olan nişasta bazlı şeker üretimini artırmayı hedeflerken, hükümetin politikasızlığı yüzünden Cargill'in üretimi de 1.5 yıldır denetlenmiyor! Nişasta bazlı şeker üretiminin denetlenmemesi de şeker pancarının geleceğini tehdit ediyor.

Yazının devamını okumak için tıklayın...


TARIMDAN HABERYorumlar

Toplam 1 Adet Yorum Yapılmış.
14 Aralık 2017, 17:07

şenol
bu haberi yapanlardan allah razı olsun . çiftçiyi düşünen millet yararına haber yapan bir site var.

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Endüstri ve Yem Bitkileri HABERLERİ