Şeker fabrikası pancarı çiftçiden en son ne zaman alıyor?

Şeker fabrikalarına pancar ne zaman verilir? Kampanya döneminde şeker fabrikaları çiftçiden pancarı nasıl alır? Kampanyanın son gününe kadar pancar verilir mi? Afşinli pancar üreticileri, Elbistan Şeker Fabrikası'nın pancar alımında bir sorun olmadığı yönündeki açıklamalara tepki göstererek, "Fabrikaya 1 Ocak'ta pancar verdim diyen çiftçi var mı? Ben duymadım" tepkisinde bulundu.

Şeker fabrikası pancarı çiftçiden en son ne zaman alıyor?

Afşinli çiftçi Bekir Özdemir'in 'Elbistan Şeker Fabrikası pancarlarımı zamanında almadı, karın altında kaldı' tepkisiyle gündeme gelen fabrikalara pancar teslimiyle ilgili tartışma devam ediyor. Tarım ve Orman Bakanlığı, şeker fabrikalarına çiftçinin pancarını randevu sistemi ile teslim ettiğini belirtirken, pancar üreticisi ise özelleştirilen şeker fabrikalarında mağduriyet yaşandığına dikkat çekiyor.

Tarım ve Orman Bakanlığı'nın fabrikalarda pancar alımında bir sorun olmadığı yönündeki açıklaması üzerine Afşinli pancar üreticisi tarlasında kalan 600 ton pancarla ilgili bir video çekerek, “1 Ocak'ta fabrikaya pancar verdim diyen çiftçi var mı? Ben duymadım" tepkisinde bulundu. Şeker fabrikaları özelleştirilmeden önce çiftçinin 22 Kasım'a kadar bütün pancarını fabrikaya teslim ettiğini belirten pancar üreticisi Battal Sınır, “Böyle randevu sistemi olmaz. Fabrikaya girdim mi 3 gün çıkamıyorum" dedi.

A Haber'in Elbistan Şeker Fabrikasının pancar alımında hiçbir sorun yaşanmadığına dair yaptığı haberleri de eleştiren çiftçi Battal Sınır, bu yıl büyük bir eziyet yaşadıklarını söyledi. Pancar üreticisi, yaşadığı eziyeti de bir video ile paylaştı.

TARIMDANHABERYorumlar

Toplam 3 Adet Yorum Yapılmış.
28 Kasım 2018, 09:28

Birileri yapar birileri satar
Atı alan Üsküdarı geçti kardeş.Bunun böyle olacağı belliydi.Ekmiyeceksin bizim ülkemizde malesef çiftçiye verilen değer süriyelilere verilenden az.
26 Kasım 2018, 15:22

kimse ağlamasın karlıyız

karlıyız daha iyi olacağız şimdi o oy veren akıllı kardeşlerim hiç ağlamayın hani 10 kuruşa da olsa ben veririm diyen varya işde onlar daha bakalım ne oacak
26 Kasım 2018, 08:03

Boş

Üretici
Anlamazlar kardeş gerçekleri gözüne soksanda anlamazlar çünkü gözler kör diller sağır olmuş...

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Endüstri ve Yem Bitkileri HABERLERİ