Pancar üreticisi kota mağduru oldu!

02 Kasım 2017 18:32
FAZLA EKEN PERİŞAN OLDU
FAZLA EKEN PERİŞAN OLDU
Bu yıl şeker pancarını kota fazlası eken üretici deyim yerinde ise perişan oldu. Geçtiğimiz yıllarda kota fazlası pancarını, kotası eksik olanlara satan üretici, bu yıl ortada kaldı. Üretici, kota fazlası pancarını 'C pancarı' kapsamında yarı fiyatına satmak zorunda kaldı. (NOT: Mobil cihazlar için haberin devamı ok yönünde)
1 / 5
3 FABRİKA ÜRETİME BAŞLADI ŞEKER KOTALARI YENİDEN BELİRLENDİ
3 FABRİKA ÜRETİME BAŞLADI ŞEKER KOTALARI YENİDEN BELİRLENDİ
Alpullu, Ağrı ve Susurluk Şeker Fabrikaları, bu yıl üretime geçti. Bu üç fabrikanın üretime geçmesinden dolayı kamu şeker fabrikalarının şeker kotaları yeniden belirlendi.
2 / 5
FABRİKALARIN KOTASI DÜŞÜRÜLDÜ
FABRİKALARIN KOTASI DÜŞÜRÜLDÜ
Geçtiğimiz yıllarda bu fabrikaların şeker kotası diğer kamu fabrikaları tarafından kullanılırken, bu yıl kotalar bu fabrikalara yeniden tahsis edildi. Haliyle, bazı fabrikaların şeker kotaları düşürüldü. Bazı fabrikaların şeker kotasının düşürülmesi, o bölgede ekilen kota fazlası pancarı olumsuz etkiledi.
3 / 5
ÜRETİCİ DÜŞÜK FİYATTAN SATMAK ZORUNDA KALDI
ÜRETİCİ DÜŞÜK FİYATTAN SATMAK ZORUNDA KALDI
Geçmiş yıllarda, kota fazlası pancarı satmakta zorlanmayan üretici, bu yıl 'C pancarı' kapsamında (düşük fiyattan) satmak zorunda kaldı.
4 / 5
ORTA ANADOLU'DA CİDDİ MAĞDURİYET VAR
ORTA ANADOLU'DA CİDDİ MAĞDURİYET VAR
Şeker fabrikaları A kotası pancarı 210 liradan alırken, C kotası pancarı 115 liradan alıyor. Yani kota fazlası pancarı olan üretici, pancarını normal fiyatından yaklaşık yarı fiyatına satmak zorunda kaldı. Özellikle Orta Anadolu Bölgesinde, bu konuda ciddi bir mağduriyet yaşandığına dikkat çekiliyor. TARIMDAN HABER
5 / 5

Yorumlar

Toplam 10 Adet Yorum Yapılmış.
05 Kasım 2017, 22:34

bu böyle gitmez .bu köylüleri üreticiye sabun fabrikalarında eritin her şey düzelir üretim artar her şey güllük gülüstanlık olur
04 Kasım 2017, 20:07

BattalGazi
Mustafa kardeş boşver,bugün hayvancılık yapmak elinde kor tutmak gibi.İnsanlar hiçbirşeyin farkında değil ülkede cahil sürüsüyle var.Biz gözbebeğimiz denen yerleri satıyorsak düşünmek lazım,ama bunlar hergün a haber izledikleri Devamı..Mustafa kardeş boşver,bugün hayvancılık yapmak elinde kor tutmak gibi.İnsanlar hiçbirşeyin farkında değil ülkede cahil sürüsüyle var.Biz gözbebeğimiz denen yerleri satıyorsak düşünmek lazım,ama bunlar hergün a haber izledikleri için ekonomi coşuyor.Bu partiye oy verenler ya menfaat için yada din için veriyorlar,halbuki AKP nin müslümanlıkla bi alakası yok,gerçi biz bunları söylesek vatan haini oluruz.
04 Kasım 2017, 17:01

Elbette

Mustafa
Elbette calisacakk millet yatsın diye gondsrmedi
04 Kasım 2017, 17:00

Hamo aga

Mustafa
Ağam gel konyamizda kaçak elektirik kullanan varmı yokmu eğer bize kaçak elek.kullaniyorsunuz diyen varsa alnını karislarim var ise sizin oralardan gejenler kullanıyordur devlet urfada ancak elektirik kullananların elektriğini kesmedimi so Devamı..Ağam gel konyamizda kaçak elektirik kullanan varmı yokmu eğer bize kaçak elek.kullaniyorsunuz diyen varsa alnını karislarim var ise sizin oralardan gejenler kullanıyordur devlet urfada ancak elektirik kullananların elektriğini kesmedimi sonra ödeme anlaşması yapmadını yapma ağam kulun kölen olam ucuz ucuz bizim buralara arpa satmadinizmi bizim maliyet yüksek sizinki (şahsına soylemiyorum)kaçak olduğundan ucuza geldi bizi de yaktiniz hakeza pamuk küsbesindede aynısı oldu hele şükür bu sene kaçak yerlerde mısır olmadığından bu sene biraz iyi gelelim fakibabaya cumhurbaşkanı bir zaman fakibaba için bizim trenden inen bidaha inmez demedimi baktı urfa gidec3k almak zorunda kaldı fakibaba bağımsız bld Bşk. Olduğu zaman söylemisti
04 Kasım 2017, 12:20

Dogru soyleyenı kovırler

Urfalı Hamo aga
siye sözüm nankörlük etmeyın Allah ima kurban iki gözüm Fakkıbabam Hemşehrim gece gündüz çalışıyir.Biye siye hizmet yapam garibi kollayayım diye.Kaçak elektrik kullanan sizsiniz nerde kullanmışam urfalılar kaçak,Tayyip Erdogan b Devamı..siye sözüm nankörlük etmeyın Allah ima kurban iki gözüm Fakkıbabam Hemşehrim gece gündüz çalışıyir.Biye siye hizmet yapam garibi kollayayım diye.Kaçak elektrik kullanan sizsiniz nerde kullanmışam urfalılar kaçak,Tayyip Erdogan büyük adam sayesinde hepimiz rahatız şükredin bende zamaninde marabalık tarlada ırgattım çok şükür Allahım büyük nankörlük etmeyin Erdogan müslim aleminin umududur.Fakkıbabam o kadar namusludur ki fakirler için et yedirecek daha ne etsin.
03 Kasım 2017, 21:52

Tabiki

Mustafa
Tabi senin oğlanı alınca iyi ya almasaydi emekli milletvekili ne 900 lira zam garibana 50 lira zam senin ogjanin maasida iyidir inşallah insanlar o kadar iyi de neden buralara capaya geliyor Adana ya irgat gidiyor
03 Kasım 2017, 21:46

Kacak

Mustafa
Biz siz gibi kaçak elektirik kullanmiyoruz yolları kapatmiyoruz alnımızın yeri ile alıyoruz elektirik ödemeye gelince olay çıkarırsınız bizde sizin yüzünüzden yaniyoruz ahirette kaçak elektirik kullananların elimiz iki yakasında Devamı..Biz siz gibi kaçak elektirik kullanmiyoruz yolları kapatmiyoruz alnımızın yeri ile alıyoruz elektirik ödemeye gelince olay çıkarırsınız bizde sizin yüzünüzden yaniyoruz ahirette kaçak elektirik kullananların elimiz iki yakasında olacak
03 Kasım 2017, 20:27

şenol
bugdayda zarar ettik pancarda zarar ettik şimdi hayvanlarda elimizde kaldı bizi yerin dibine soktular alahında bulurlar inşallah
03 Kasım 2017, 19:13

köylü
köylü kardeş kendine borçla alınan traktörü çok görme her tarafımız borç biz hayatımızdan taviz vererek çalışıyoruz
02 Kasım 2017, 21:56

MİZAHİ AMAÇLI TESPİTTİR

Urfalı Hamo Ağa
Herkes zarardayım diyor hadi oradan herkes son model araba almış,traktörü altında elinde ayfonu dardayım diyor.Allah razı olsun akpartiden,Tayyip Erdogandan,Hemşehrim Fakıbabamdan.Siz kıymet bilmiyonuz kıymet,yok destek yok yem pahalıym Devamı..Herkes zarardayım diyor hadi oradan herkes son model araba almış,traktörü altında elinde ayfonu dardayım diyor.Allah razı olsun akpartiden,Tayyip Erdogandan,Hemşehrim Fakıbabamdan.Siz kıymet bilmiyonuz kıymet,yok destek yok yem pahalıymış bedava mı versin devlet,ülkemiz cennet,ekonomi büyüyor,herkes bizi kıskanıyor tuzak kuruyorlar.Bide sizlemi uğraşacaklar,şükredin halimize.İşsisiz diyor mühendis teknisyen gençler iş beyenmiyoz demiyorlarda.Benim oğlan imamhatip mezunuydı 50yle diyanete memur oldu,sonra camide çalışıp ziraat okudu. naklen atamaylan tarım bakanlığına geçti.Alerjisi vardı oğlumun camiyi 5 yıl çalıştı bi defa bile süpürmedi,şimdi Allahım büyük bakanlıkta işi rahat,Şükredin halinize siz bizim yaşadıklarımızı yaşasaydınız.

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.