Iğdır’da pancar üretiminde rekor kırıldı!

Iğdır'da bir üretici, 11 dönümden 110 ton pancar elde ederek rekor kırdı.

Iğdır’da pancar üretiminde rekor kırıldı!

Iğdır'da ekim alanı artmaya başlayan pancarın hasadı devam ediyor. Hasat mevsimi nedeni ile Karakoyunlu İlçesinde çiftçilik yapmakta olan İbrahim Hoşhaber adlı vatandaşta 11 dönüm alana ekmiş olduğu pancarının hasadını yaptı. Pancar hasadında ortalama dekara verim oranı 5 ile 7 ton arasında seyrederken başarılı çiftçi, 11 dönümden 110 ton yani dönüme 10 ton pancar elde ederek rekor kırdı.

Iğdır'da daha önce kurulu bulunan pancar alım kantarları kapatıldığından pancar üreticisi çiftçiler pancarını kendi imkanları ve Kars Şeker Fabrikasının nakliye ücretini ödemesi karşılığında kilosunu 0.25 liradan (25 Kuruştan) satıyor.

TARIMDAN HABERYorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Endüstri ve Yem Bitkileri HABERLERİ