CHP’li Torun: Fındık 15 TL olsun

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, fındık hasadına sayılı günler kala fiyat açıklamasında bulundu. Fındık üreticilerinin hakkını savunacaklarını kaydeden Torun, fındık fiyatının 15 TL olması gerektiğini söyledi.

CHP’li Torun: Fındık 15 TL olsun

Torun, yaptığı açıklamada, Karadeniz Bölgesi'nde fındık hasadına sayılı günlerin kaldığını ifade ederek, ancak fındık fiyatlarının belirsizliğini sürdürdüğünü dile getirdi. Fındık üreticilerinin büyük bir karamsarlık içerisinde fındık bahçelerine girerek hasat yapacağını ileri süren Torun, "İktidar partisi milletvekilleri seçimden önce bu üreticilere birçok söz verdi. Bizim önceliğimiz verilen bu sözlerin tutulup tutmadığını takip etmek. Bizim beklentimiz verilen vaatlerin ve sözlerin yerine getirilmesi." diye konuştu.

ÜRETİCİ ZARAR EDER

Torun, bu hafta içinde fındık fiyatına yönelik bir dizi girişim ve çalışmalarda bulunacaklarını belirterek, "Seçim beyannamesinde de belirttiğimiz gibi fındığın fiyatı en az 15 lira olmalıdır. Bugün fındığın hak ettiği değer en az 15 liradır ve bunun da altına düşmemesi gerekiyor. Zaten yapılan çalışmalar sonucunda fındığın maliyeti 11-12 lira seviyelerindedir. Aksi durumda bu üretici zarar eder" değerlendirmesini yaptı.

TARIMDAN HABERYorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Endüstri ve Yem Bitkileri HABERLERİ