Aspir hasadı başladı!

Muş Ovasında 33 bin dekarlık alanda yetiştirilen ve yüksek yağ oranına sahip aspir bitkisinin hasadına başlandı.

Aspir hasadı başladı!

Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Yıldız Tarım İşletme Müdürü Nufil Yeşilyurt, "Aspir hasadı başlayalı 10 gün oldu. 10 biçerdöverle günde 2 bin 500 dekar hasat yaparak yaklaşık beş gün sonra hasadı tamamlayacağız. Aspir ekimi bölgemizde nisan ve mayıs aylarında yapılmakta. Fakat bu yılın ekolojik ve iklim şartları biraz daha ekime elverişli olduğu için erken başladık. Şubat, mart ve nisan aylarında ekimleri tamamladık. Ortalama yetişme suresi 120 ila 150 gündür. Verim olarak da parsele göre 80 ile 150 kilo arasında değişmektedir." dedi.

TARIMDANHABERYorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Endüstri ve Yem Bitkileri HABERLERİ