Ziraat Bankası çiftçinin borçlarını vadelendiriyor mu?

Ziraat Bankası'nın çiftçi borçlarını vadelendirme kararı muammaya dönüştü. Banka şubelerine giden çiftçiler, 'böyle bir karar yok' denilerek şubeden geri dönerken, Ziraat Bankası'ndan konuyla ilgili bir açıklama bekleniyor.

Ziraat Bankası çiftçinin borçlarını vadelendiriyor mu?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün yaptığı açıklamada Ziraat Bankası'nın dar günlerinde çiftçiye destek olmak için kredi ödemelerinde farklı vadelendirme ve yeniden yapılandırma alternatiflerini geliştirdiğini belirterek, “Bu düzenleme ile çiftçi borçlarına yıllık yüzde 11 faiz oranı uygulanarak bir yıla kadar vadelendirme imkanı getirildi. Bu uygulama kapsamında kısa sürede yaklaşık 2 bin üretici başvuruda bulundu” dedi.

Ancak bu açıklamaya rağmen, çiftçiden yoğun bir eleştiri geliyor. Ziraat Bankası şubelerinde, böyle bir vadelendirme kararının bulunmadığı belirtilerek, borçlarının vadelendirilmediğine dikkat çeken çiftçiler, "Böyle bir uygulama varsa banka şubelerinin neden bundan haberi yok?" tepkisinde bulundu.

TARIMDANHABERYorumlar

Toplam 9 Adet Yorum Yapılmış.
11 Ocak 2019, 03:30

Çivçi mağdur icralıkları gör

İcralık çivtći
Canlı esnafa kobiye şirketlere çeşitli teşvik paketi düşük faizli kıredi imkanı var ama icralık çivtćiye teşvik paketi yok sayın yetkililer biraz da icralık olanlar hakkında birşey ler yapabilir misiniz
10 Ocak 2019, 18:58

Ziraat bankası bilmiyor

Çiftçi
Bugün şubeye sordum. Böyle birşey yok diyor. Bakanlar kurulu kararı var, ziraat bankası genel müdürlüğünün açıklaması var ve Cumhurbaşkanının açıklaması var ama uygulama yok. Ziraat bankasındaki çalışanları bunca kişi geli Devamı..Bugün şubeye sordum. Böyle birşey yok diyor. Bakanlar kurulu kararı var, ziraat bankası genel müdürlüğünün açıklaması var ve Cumhurbaşkanının açıklaması var ama uygulama yok. Ziraat bankasındaki çalışanları bunca kişi geliyor bu neymiş diye bir bakar araştırır be. Çiftçimi gitsin gitsin gelsin işi ne diye düşünüyorlar.
10 Ocak 2019, 16:41

Çiftçinin SGK, ürün maliyetleri ve pazarlama sorunlarını çözün yeter. Başka bir desteğe gerek yok.
10 Ocak 2019, 10:04

Ziraat odaları

Faruk
Ziraat Bankası esnafa 10 yıl vade yapıyor,Şemsi Bayraktar uyuyor Vah Benim sahipsiz çiftçim...
10 Ocak 2019, 09:31

Çiftçi borçları

Cardel cardel cardel
ÇİFTÇİ BANKASI OLAN ZİRAAT ESNAFIN BORCUNA 5 yıl 10 yıl VADE YAPIYOR.AMA ÇİFTÇİYE BU VADELERİ YAPMIYOR.BU YILLARDIR AKP YE OY VEREN BİZ ÇİFTÇİLERİN SUÇUDUR.NASIL OLSA OY VERİYORUZ.UYANIN BEYLER BATIYORUZ
10 Ocak 2019, 09:25

şenol
külüplerin ordan burdan futbolcu ithal edip oynamadan geri gönderip borcları ziraat ödeyecek bunlar kadar bu ülkenin çiftçisinin üretiçisinin kıymeti yokmu yazıklar olsun bizler bu ülkenin 5. sınıf vatandaşımıyız..
09 Ocak 2019, 20:32

ç
gelen çiftçiye vuruyor gecen vuruyor neyiz ulan bu ülkenin yetim çoçuğuna döndük batırdınız yerlerde sürünüyoruz ..yetmezmi
09 Ocak 2019, 20:31

Faiz

Çiftçi
Faiz batağında ki çiftçinin borcu tarım kredi ziraat bankası borçları faizsiz 7 yıla bölünsun nefes alabilir
09 Ocak 2019, 19:15

Çiftçi Yapılandırma Talebi

İznikli Çiftçi
Yaşadıklarımızı, sıkıntılarımızı dile getiriyorsunuz, Allah sizden razı olsun. Umarız yetkililer bu konuda gereken ne ise yapar da bizler de icralık olmaktan kurtulur arazilerimizi kurtarabiliriz.

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Ekonomi HABERLERİ