TMO Mısır’dan 13 bin ton soğan ithal edecek!

Soğan fiyatları yeniden tırmanışa geçti. Tarım Kredi Kooperatifleri tanzim satış yerlerinde satılmak üzere Polatlı'dan 2.5 ile 2.7 liradan soğan alırken, fiyatlar 3.6 liraya kadar çıktı. Fiyatların artmasından dolayı sıfır gümrüklü soğan ithalat süresi 31 Mart'a uzatılırken, Toprak Mahsulleri Ofisi'nin de Mısır'dan 13 bin ton soğan ithal edeceği öğrenildi. Mısır'dan ithal edilecek soğanlar, tanzim satış yerlerinde satılacak.

TMO Mısır’dan 13 bin ton soğan ithal edecek!

Son günlerde soğan fiyatları yeniden artışa geçti. Polatlı'da yakın bir zamana kadar depoda 2.5 ile 2.7 liradan satılan soğan fiyatları 3.6 liraya kadar çıktı. Soğan fiyatlarının yeniden tırmanışa geçmesinden dolayı bugün sona ermesi gereken sıfır gümrüklü soğan ithalat süresi 31 Mart'a kadar uzatıldı.

TMO'NUN İTHAL EDECEĞİ SOĞAN DEVREYE GİRECEK

Sıfır gümrüklü soğan ithalatında süre 31 Mart'a uzatılırken, TMO'nun Mısır'dan 13 bin ton soğan ithal edeceği öğrenildi. TMO'nun ithal edeceği soğanların da tanzim satışlar başta olmak üzere tüccarlar üzerinden piyasaya sürüleceği ifade ediliyor. Mısır'dan ithal edilecek soğanların biraz olsun fiyatları düşürmesi bekleniyor.

TARIMDANHABERYorumlar

Toplam 3 Adet Yorum Yapılmış.
01 Mart 2019, 23:37

Mısır da idam var müslümanları aşıyor sizde apo yu asın bizsoğa yemesek de olur
01 Mart 2019, 17:05

SİSİNİN SOĞANLARI MI

ABDULLAH
Bunu bize yapmayın allah aşkına daha 9 şehidin kanı toprağa yeni düşmüşken ve içeride hapiste yeni idamlara bilenirken olacak şey mi bu. Yemeyelim soğanı varsın yemekler yavan olsun bu ülkenin insanlarına bu hakarettir .Müslümanla Devamı..Bunu bize yapmayın allah aşkına daha 9 şehidin kanı toprağa yeni düşmüşken ve içeride hapiste yeni idamlara bilenirken olacak şey mi bu. Yemeyelim soğanı varsın yemekler yavan olsun bu ülkenin insanlarına bu hakarettir .Müslümanlar sisiye para ödemektense soğansız yaşamayı tercih ederler kendi soğanımızı gerekirse Pahalı yemeye razıyız.katil sisiye idamlarda engel olamıyoruz bari destek vermeyelim.
01 Mart 2019, 14:39

Eyyy Sisi soğan gönder bize

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Ekonomi HABERLERİ