Tarımsal desteklerde resmi açıklama!

05 Ocak 2019 19:03
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN RESMİ AÇIKLAMA
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN RESMİ AÇIKLAMA
Cumhurbaşkanı Erdoğan, çiftçinin ödenemeyen destekleriyle ilgili olarak ‘resmi açıklama’ yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2019 Ocak ayı içinde ödenecek tarımsal destekleri açıkladı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştiren Erdoğan, “Bay Kemal inşallah bundan sonra ‘çiftçiye ne verdin’ demezsin. İşte resmi açıklama. Seninki resmi değil gayri resmi” dedi.
1 / 5
BU AY ÖDENECEK TARIMSAL DESTEKLER
BU AY ÖDENECEK TARIMSAL DESTEKLER
Ocak ayında çiftçiye hangi destek ödemeleri ödenecek? Çiftçinin günlerdir beklediği önemli destek ödemelerinin Ocak ayı içinde ödeneceği açıklandı.
2 / 5
ÇİFTÇİYE ÖNEMLİ MESAJLAR VERDİ
ÇİFTÇİYE ÖNEMLİ MESAJLAR VERDİ
AK Parti'nin İzmir'deki belediye başkan adayları Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklandı. Erdoğan, aday tanıtım programında çiftçilere yönelik de önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, ay sonuna kadar çiftçilere 2 milyar 35 milyon liralık tarımsal destek verileceğini belirtti.
3 / 5
KILIÇDAROĞLU'NU ELEŞTİRDİ
KILIÇDAROĞLU'NU ELEŞTİRDİ
Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirerek, “Bay Kemal diyor ya çiftçi aç, susuz ne yapacak diyor? Bak verdiğimiz destekten bahsediyorum. Bu ay sonuna kadar 2019 Ocak ayı içinde ödenecek tarımsal desteklerin bugün müjdesini veriyorum” dedi.
4 / 5
ÖDENECEK DESTEKLER
ÖDENECEK DESTEKLER
Erdoğan, Ocak ayında hangi desteklerin ödeneceğini açıklayarak şunları kaydetti: “Fark ödemesi, buğday, mısır, çeltikte 550 milyon TL , buzağı desteği ödemeleri 525 milyon TL, çiğ süt desteği ödemeleri 340 milyon TL, yem bitkileri desteği 269 milyon TL, sertifikalı tohum kullanım desteği 100 milyon TL, çevre amaçlı tarım alanı koruma desteği 84 milyon 500 bin TL, diğer desteklemeler 167 milyon TL. Toplam 2 milyar 35 milyon TL”
5 / 5

Yorumlar

Toplam 15 Adet Yorum Yapılmış.
19 Ocak 2019, 20:37

HIRSIZ VARRRRR

Nmn
Bu ulkenin tarim bakani surekli deisiyoda ne hikmetse bide bastakiler deisse
19 Ocak 2019, 18:15

Çiftçi

Eren Zeren
2017 şimdi veriyorsunuz bu bir mafiret mi sanıyorsunuz çiftçi yle dalga geçiyor sunuz 2018 ne zaman vereceğiniz okadar icralık çiftçi varki arkadaşlar inan sayamazsiniz
17 Ocak 2019, 19:07

Destek

trakya
Üç kuruş destekle olmaz bu işler malımıza para verin isterseniz hiç destek vermeyin buğday üç yıldır aynı fiyat bu yıl maliyetler ikiye katlandı buğdayın dekar maliiyeti en az 350 tl üç kuruş destek veriyorz diye reklam yapmayın Devamı..Üç kuruş destekle olmaz bu işler malımıza para verin isterseniz hiç destek vermeyin buğday üç yıldır aynı fiyat bu yıl maliyetler ikiye katlandı buğdayın dekar maliiyeti en az 350 tl üç kuruş destek veriyorz diye reklam yapmayın batıyoruz!!!
08 Ocak 2019, 17:12

Para ne zaman ödenecek

2017 3 dönem buzağı alamad
Cevap ver
07 Ocak 2019, 11:03

tokatlı
Ne adammış bu kılıçdaroğlu buda olmasa desteklemeler ne oldu diye kimsenin umurunda değil.Adam ne dese yaptınız. Seçim vaadi olarak verdiği sözlerin çoğunu yapmak zorunda kaldınız.Hiç oy vermedim ama yiğidi öldür hakkını yeme
07 Ocak 2019, 07:01

tutunve alkol

mehmet
tutun ve alkol kurumunda menzilciker kadrolasıyor bakan da seyredıyor
06 Ocak 2019, 23:20

Ziraat Bankası Yapılandırma

İznik\'li Çiftçi
Destek mazot, gübre gibi ürünlerin fiyatı düşürülerek yapılır. Yeterli desteği vermiyorsunuz, bari lütfen ziraat bankası olarak Hürriyet gazetesi alınırken verdiğiniz 2 sene ödemesiz, 10 yıl vadeli krediyi çiftçiye de verseniz ç Devamı..Destek mazot, gübre gibi ürünlerin fiyatı düşürülerek yapılır. Yeterli desteği vermiyorsunuz, bari lütfen ziraat bankası olarak Hürriyet gazetesi alınırken verdiğiniz 2 sene ödemesiz, 10 yıl vadeli krediyi çiftçiye de verseniz çiftçiler olarak hem kendimize hem üretime ve doğal olarak da vatana faydamız olur. 2 sene kazancimızı cebimize koyup kendimizi toparlarsak hem tarlalarımızı satmaktan kurtulur hem de akıl sağlığımız rahat şekilde üretime katkıda bulunuruz. Bizler çalışmaktan yanayız ama hepimiz icralık olmak üzereyiz. Devletimizden,ziraat bankasindan destek istiyoruz. SADECE SÜBVANSİYONLU KREDİLERE DEĞİL, BÜTÜN ÇİFTÇİ KREDİLERİNE YAPILANDIRMA BEKLİYORUZ.
06 Ocak 2019, 20:59

Tarımsal destekler

Düşünce
Tarım desteklerinin günü belli olması lazım her zaman seçim denk gelmez.
06 Ocak 2019, 19:47

Mısır fark ödemesi

Nazmi uslu
Mısır fark ödemesi ne zaman verilecek 2018 yılının ki
06 Ocak 2019, 17:43

Tarim

Soner
Tarim ve orman tarihinin en basarisiz bakani ekip zayif turksel mantigiyla devleti yonetemezsiniz il muduru atiyosun 2 saat sinra gorevden aliyorsun zaten bakan yardimcilarida tecrubesiz yazik ulke tarimina

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.