Tarımda ithalat kararlarının arkası kesilmiyor!

İthalata devam! Yeni yılın girmesiyle birlikte ithalat kararları ardı ardına gelmeye başladı. Dün soğan ithalatıyla ilgili Cumhurbaşkanlığı kararı yayınlanırken, bugün de buğday, arpa, mısır, pirinç ve bakliyat ithalatının önü açıldı.

Tarımda ithalat kararlarının arkası kesilmiyor!

Buğday ithalatının eleştirildiği bir dönemde, TMO'ya 2019 yılında 1 milyon ton buğday ithalat yetkisi verildi. TMO, bunun yanında 700 bin ton arpa, 700 bin ton mısır, 100 bin ton pirinç ve 100 bin ton bakliyat ithal edecek.

İthalat kararı, iç piyasada fiyatların aşırı derecede artmasının önüne geçmek için gerekçe gösterilse de üretimi baltalayacak. Mevcut TMO'ya verilen ithalat kararında, ürünlerin tamamının ithal edileceği anlamına gelmiyor ancak, yetkinin verilmiş olması bile çiftçiye tedirgin edecek.

TARIMDANHABERYorumlar

Toplam 3 Adet Yorum Yapılmış.
17 Ocak 2019, 10:04

bir fikrim var bürokratta ithal edelim belki iyi olur yeni genel müdürler yeni daire başkanları vs
16 Ocak 2019, 14:00

İthalat

Köylü
Çiftçi de ithal edin bu şartlarda türk çiftçisi çalışamaz.
16 Ocak 2019, 12:46

Bizide

Nohut
Nohutlar depoda bekliyor hala ithalatta ısrar niye Keşke üreticiden haberleri olsa

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Ekonomi HABERLERİ