Sabanla işe başladı şimdi 14 ülkeye tarım aleti ihraç ediyor

Afyonkarahisar'da 95 yıl önce kürek, saban ile işe başlayan, Savrukoğlu Ziraat Makineleri AR-GE'ye yaptıkları yatırımları ürün yelpazesini genişleterek bugün 14 ülkeye tarım aletleri ihraç ediyor.

Sabanla işe başladı şimdi 14 ülkeye tarım aleti ihraç ediyor

Şirketinin İhracat Müdürü İbrahim Savrukoğlu, organize sanayi bölgesinde 95 yıldır toprak işleme makineleri üreterek Türkiye ve dünyanın dört bir yanındaki çiftçilere hizmet verdiklerini belirtti.

Ar-Ge ÇALIŞMALARINA AĞIRLIK VERİYORUZ

İşletmelerinin 1950li yıllardan itibaren inovasyonla birlikte sürekli büyüdüğüne değinen Savrukoğlu, Firma olarak hem bilgiyi hem teknolojiyi harmanlıyoruz. Test laboratuvarlarımızda deneyimli mühendislerimizle uzman ekibimiz sürekli çalışmalarını sürdürüyor. Günümüzde endüstriyel robotlar, CNC tezgahlar ve plazma kesim makineleri, indüksiyon ısıtma cihazları ve farklı otomatik otomasyona dayalı imalat tezgahlarıyla birlikte üretim yapmaktayız. Kendi bünyemizde de 5 yıldır Ar-Ge çalışmalarına ağırlık veriyoruz.

ÜRETİMİN YÜZDE 40'INI İHRAÇ EDİYORUZ

Savrukoğlu, üretimini yaptıkları tarım aletlerinin tezgahlarını kendilerinin kurduğunu, teknoloji laboratuvarlarında farklı ürün çeşidi geliştirdiklerini belirterek, üretimini yaptıkları ziraat makinelerini 3 kıtada 14 ülkeye ihraç ettiklerini söyledi.

TARIMDANHABERYorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Ekonomi HABERLERİ