Ne olacak bu besicinin hali?

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, karkas kesim fiyatlarının düşük olmasından dolayı zor günler geçiren besicilere yönelik açıklamalarda bulundu. Artan yem maliyetlerine rağmen karkas kesim fiyatlarının aylardır 25 ile 27 lira arasında seyretmesi, üretimi tehdit etmeye başladı. Bakan Pakdemirli, zor günler geçiren besicilere seçim sonrasına vaatte bulundu.

Ne olacak bu besicinin hali?

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Çankırı'nın Kurşunlu ilçesinde TKDK desteğiyle inşa edilecek 23 odalı inşaatın temel atma töreninde besicilerle ilgili açıklamalarda bulundu. Hayvancılıkta yem maliyetlerinin arttığını dile getiren Pakdemirli, “Geçen yıla göre yüzde 40 maliyetleriniz arttı, bunun farkındayım” dedi.

Seçimlerden sonra karkas kesim fiyatlarını kastederek, hayvanların ve etin para edeceğini ileri süren Pakdemirli, “İnşallah şu seçimleri tamamlayalım, seçim ekonomisini bitirelim, seçimden sonra hayvanınız da etiniz de para edecek” diye konuştu.

Pakdemirli de bu açıklamasıyla besicilerin aylardır zararına üretim yaptığını teyit etmiş oldu.

TARIMDANHABERYorumlar

Toplam 5 Adet Yorum Yapılmış.
15 Mart 2019, 16:15

Tükendik

İbrahim
Besici tükendik ten sonra el atsan ne olacak. Hasta halimi soruyorsun problemi biliyorsun neden seçim sonrasına bırakıyorsun yazık değil mi bize . Bız parayı salla başını al maaşını sisteminde çalışmıyoruz gecemiz gündüzümüz Devamı..Besici tükendik ten sonra el atsan ne olacak. Hasta halimi soruyorsun problemi biliyorsun neden seçim sonrasına bırakıyorsun yazık değil mi bize . Bız parayı salla başını al maaşını sisteminde çalışmıyoruz gecemiz gündüzümüz belli değil sayın bakanım el vicdan
15 Mart 2019, 15:08

Rozcan
Sayın bakan, Fiyat artınca da ithale yöneliyorsunuz, hangi uygulamanız doğru? Üretimi özendirmeden bu işin çözümü yok, bunun için de destekleri üretimi artırıcı yönde yapmalısınız.
14 Mart 2019, 21:25

Besici

Köylü
Sağ ol bakanım gerçeği bari görüyorsun bi şey yapamadanda.
14 Mart 2019, 21:15

Van

Şinasi
Desteklemelerin bizlere çok büyük ve ağır geri dönüşleri oluyor. Desteklemelerden kaynaklı 1000 liraya olan koyun 600 liraya satılıyor. Üretici zarar ettiği 400 lira karşılığında devletten sadece 25 lira destek alıyor. Zarar ettiğ Devamı..Desteklemelerin bizlere çok büyük ve ağır geri dönüşleri oluyor. Desteklemelerden kaynaklı 1000 liraya olan koyun 600 liraya satılıyor. Üretici zarar ettiği 400 lira karşılığında devletten sadece 25 lira destek alıyor. Zarar ettiğini gören çiftçi üretimi bırakıyor. Bunun faturasını hepimiz çok ağır ödüyoruz, ödeyeceğiz. Desteklemelerin kaldırılması ve üretim için başka projelerin geliştirilmesi gerekir. Bu desteklemelerden kaynaklı olan yolsuzluklarda cabası. Üretici sattığından kazanmalı. Üretici devletten sadaka almayı hak etmeyecek kadar değerlidir.
14 Mart 2019, 16:12

Neden secimden sonra sayin bakanimm

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Ekonomi HABERLERİ