İthal mısır yem fiyatlarını düşürecek!

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) tarafından ithal edilecek gümrüksüz mısır bu hafta Türkiye'ye giriş yapması bekleniyor. İthal mısırın Türkiye'ye girmesiyle birlikte yem fiyatlarında da bir düşüş yaşanacağı kaydediliyor.

İthal mısır yem fiyatlarını düşürecek!

TMO'ya gümrüksüz buğday, arpa, mısır ve nohut ithalat yetkisi verilmişti. Geçtiğimiz günlerde de uluslar arası ihaleler yapılmıştı. İhalelerin tamamlanmasıyla birlikte ithal edilecek mısırların bu hafta Türkiye'ye getirilmesi bekleniyor. İthal mısır özellikle yem fabrikalarına satılacak.

Yem üreticileri yurt içinden mısırın tonunu 1215 liradan tedarik ederken, TMO'nun ithal ettiği mısırın tonunu 1080 liradan alacaklar. İthal mısırın daha düşük fiyattan tedarik edilmesinden dolayı yem fiyatlarının da yaklaşık yüzde 5 ile 10 arasında düşmesi bekleniyor.

TARIMDANHABERYorumlar

Toplam 1 Adet Yorum Yapılmış.
10 Şubat 2019, 19:45

Mısır

Köylü
Bırakın şu ithalat hastalığını yem fiyatlarını düşürmezler

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Ekonomi HABERLERİ