Erdoğan talimat verdi tarımsal sulamada elektrik tarifesi değişecek

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatı ile tarımsal sulama tarife grubunun adının 'tarımsal faaliyetler' olarak değiştirileceğini söyledi.

Erdoğan talimat verdi tarımsal sulamada elektrik tarifesi değişecek

Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, şunları kaydetti: “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinde (TOBB) bu tarımsal faaliyeti yapan girişimcilerden elektrik tarife grubunun değiştirilmesi önerisi geldi. Sayın Cumhurbaşkanımız ve 4-5 bakan da oradaydı. Beni çağırdı ve 'Bu konuda bir şey yapabilir miyiz?' dedi. Hemen gerekli arkadaşlarla koordinasyon yaptık. 'Eğer siz talimat verirseniz yapabiliriz efendim' dedim. 'Yapın' dedi, yaptık. Şu anda konu, bir yönetmelik değişikliği kısmına kalmış oldu."

DÜŞÜK TARİFEDEN YARARLANACAKLAR

Bakan Dönmez, eskiden tarımsal sulama grubu sanayicilerinin, ticarethaneye göre daha düşük elektrik tarifesinden yaralandığını hatırlatarak, bu konuda bir çalışma yürütüldüğünü söyledi.

Tarımsal sulama tarife grubunun adının 'tarımsal faaliyetler' olarak değiştireceğini ifade eden Dönmez, tarımsal sulamanın da bunun içinde olacağını belirtti. Tarımsal faaliyetler elektrik tarifesinin içinde, hayvancılık başta olmak üzere bununla ilişkili konuların yer alacağını bildiren Dönmez, "EPDK ve Bakanlığımız bu konuda çalışıyor. En kısa sürede bu müjdeyi somut olarak size vermiş olacağız" dedi.

TARIMDANHABERYorumlar

Toplam 3 Adet Yorum Yapılmış.
11 Şubat 2019, 23:55

Hadi

Çiftçi
Çiftçi kardeşim elektirik faturalarında pozisyon değiştiriyoruz bacaklar omuza
11 Şubat 2019, 07:23

Tarım kredi fetö müdürleri

Hepsi deliller karartılarak göreve geri iade edildiler bakın hepsi açığa alındı önce sonra iade soruşturma yapılmadan kiminin babası kiminin amcası kimini bölge müdürü yardımcı getiren müdür ler dahil sendika dahil mercek altına Devamı..Hepsi deliller karartılarak göreve geri iade edildiler bakın hepsi açığa alındı önce sonra iade soruşturma yapılmadan kiminin babası kiminin amcası kimini bölge müdürü yardımcı getiren müdür ler dahil sendika dahil mercek altına alınmalı bu sayı 10 kişi değil 300 ün üzerinde ama 10 kişi çıkartıp üstünü örttüler bu kurum kaynıyor.... Bölge müdür müdürü yardımcı ları şefler ve yolsuzluk ve dolandırıcılık savcılık dosyaları sunan kardeşlerine kurumu peşkeş çeken medya da boy boy resim çekilen dikkat edin ipin ucu kaçtı
10 Şubat 2019, 20:08

Müdür Rotasyonu

Tarımdan haberi olmayan bizde. Fetoseverler bizde. Vekil müdürler bizde. Sendika ayrı telden İl başkanı ayrı telden çalar. Vekiller ortada yok. Müdürlük sınavı açılsın. Müdürlere görev süresi sınırı gelsin. Müdür rotasyon Devamı..Tarımdan haberi olmayan bizde. Fetoseverler bizde. Vekil müdürler bizde. Sendika ayrı telden İl başkanı ayrı telden çalar. Vekiller ortada yok. Müdürlük sınavı açılsın. Müdürlere görev süresi sınırı gelsin. Müdür rotasyonu uygulansın. Birinin işi koltuğu korumak birinin işi seyyar görev parası almak olmuş. Üretim yok. Çalışanların sorunu dinlensin. Sorunlar çözülsün. Yenikapı ruhu yok. Ayrımcılık çok. Gidişat çok kötü Reis.

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Ekonomi HABERLERİ