Besilik hayvanda bir ilk Türkiye Irak’a hayvan ihraç etti!

Bu habere sevinmeli mi? Türkiye, uzun yıllar sonra kasaplık hayvan ihracatı yaptı. Et ve Süt Kurumu'nun depolarındaki etin ihracatıyla ilgili somut bir gelişme olmazken, firmalar nezdinde ilk hayvan ihracatı Irak'a yapıldı.

Besilik hayvanda bir ilk Türkiye Irak’a hayvan ihraç etti!

Türkiye'den Irak'a besilik hayvan ihraç edildi. Karkas kesim fiyatlarının düşüklüğünden dolayı ihracat yolu aranırken, Tarım ve Orman Bakanlığı'nın verdiği izin kapsamında Gaziantep'te bir firmanın Irak'a 400 baş besilik hayvan ihraç ettiği ortaya çıktı.

Türkiye, et açığını besilik hayvan ithalatı ile kapatmaya çalışırken, yaşanan ekonomik daralmayla birlikte et tüketiminin düşmesi gibi nedenlerden dolayı karkas kesim fiyatlarının düşmesi kırmızı ette ve besilik hayvanda ihracatı gündeme getirmişti. Et ve Süt Kurumu'nun depolarındaki etin ihracatıyla ilgili somut bir gelişme olmazken, firmalar nezdinde ilk ihracat yapıldı.

Gaziantep'de faaliyette bulunan Göktaşlar Et'in ihracat izin talebine Hayvancılık Genel Müdürlüğü izin verirken, söz konusu firma 400 baş kasaplık erkek sığırı Irak'a ihraç etti.

TARIMDANHABERYorumlar

Toplam 5 Adet Yorum Yapılmış.
28 Şubat 2019, 20:35

Doğru Değil

Cık
Hizmete Özel olmaz Ticari Gizli veya Ticari Özel olabilir
28 Şubat 2019, 11:26

NASIL BİR TEŞKİLAT BU SİZE KATILIYORUM HİÇ DOĞRU DEĞİL
28 Şubat 2019, 06:49

halk

Cuma
ne var bunda halkımız tavuk etini sevince büyükbaş etine talep düşmüş onlar da arz fazlasını ihraç etmişler. Bakan beyi tebrik ederim.
27 Şubat 2019, 08:52

şenol
allahdan korkun be avrupanın abd nin pazarı haline getirdiniz bu ülkeyi girdilere bir bakın gübre,ilac, tohum,mazot ,faizler, gariban ,yetim sahibsiz .çiftçim hangi parayla alım yapıp üretetecek paranız cok ama ithal edersiniz edin bakalı Devamı..allahdan korkun be avrupanın abd nin pazarı haline getirdiniz bu ülkeyi girdilere bir bakın gübre,ilac, tohum,mazot ,faizler, gariban ,yetim sahibsiz .çiftçim hangi parayla alım yapıp üretetecek paranız cok ama ithal edersiniz edin bakalım
26 Şubat 2019, 21:39

Nasıl bir teşkilat bu
Bir Genel Müdürlüğün, İl Müdürlüğüne yazdığı yazı web sitesinde yayımlanıyor. Web sitesi için yayınlanması doğrudur. Haber değeri olabilir. Yazıda adı geçen firma buna razı mı? Bu Genel Müdürlük "Hizmete Özel” ne de Devamı..Bir Genel Müdürlüğün, İl Müdürlüğüne yazdığı yazı web sitesinde yayımlanıyor. Web sitesi için yayınlanması doğrudur. Haber değeri olabilir. Yazıda adı geçen firma buna razı mı? Bu Genel Müdürlük "Hizmete Özel” ne demektir biliyor mu?

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Ekonomi HABERLERİ