Tarım Bakanlığı bilinçli tarım için eğitim verecek

Tarım ve Orman Bakanlığı, yeni yılda tarımda bilinçlendirme amacıyla eğitim çalışmalarını artıracak. Bakanlık, yerel halkın yanı sıra yeni yılda 5 bin Suriyeli mülteciye de tarım - gıda, hayvancılık, bitkisel üretim, konusunda mesleki eğitimi verecek.

Tarım Bakanlığı bilinçli tarım için eğitim verecek

Hürriyet'ten Meltem Özgenç'in haberine göre, Suriyeli mültecilerin tarımsal faaliyetlerde istihdam edilmesine yönelik olarak 10 ilde yürütülecek, 'Türkiye'de Geçici Koruma Altındaki Suriyeli Mültecilerin ve Ev Sahibi Topluluklara Dayanıklılık Oluşturma Projesi' ile 5 bin Suriye ve Türk vatandaşının sürdürülebilir iş imkanlarına kavuşmaları sağlanacak. Bakanlık, sadece tarım değil su ile ilgili faaliyetlerinde de mültecilerin işgücünden faydalanılmasını planlıyor. Bu doğrultuda, ağaçlandırma fidan üretimi ve fidancılık teknikleri, erozyonla mücadele, baraj kanallarının temizliği, kontrollü sulama, odun ve odun dışı orman ürünleri gibi konularda da sığınmacıların beceri sahibi olması sağlanacak.

TARIMDAN HABERYorumlar

Toplam 1 Adet Yorum Yapılmış.
02 Ocak 2019, 23:17

Herşey Suriyeliler için!!

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Eğitim HABERLERİ