Genç girişimci kadınlar ödüllerini aldı

Diyarbakır'da, 'Tarımda Kadın Girişimciliğinin Güçlendirilmesi Programı'nda proje pazarında dereceye giren kadın çiftçilerden birinciye 3 bin TL, ikinciye 2 bin TL, üçüncüye bin TL teşvik ödülü verildi.

Genç girişimci kadınlar ödüllerini aldı

Diyarbakır Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa Ertan Atalar “Tarımda Genç Girişimci Kadınlar Güçleniyor Projesi” kapsamında hazırladıkları projeler ile ilk üçe giren kadın girişimcileri makamında kabul etti.

Dereceye giren genç girişimci kadınlara para ödüllerini takdim eden Atalar, bundan sonraki çalışmalarında başarılar diledi.

'Tarımda Kadın Girişimciliğinin Güçlendirilmesi Programı' kapsamında 75 kadın çiftçiye Tarım ve Orman Bakanlığı, İŞKUR/KOSGEB işbirliğiyle ile istihdama yönelik tarım ve Orman İl Müdürlüğü konferans salonunda 3 gurup halinde 4 günlük, 32 saat süreli uygulamalı girişimcilik eğitimleri verildi. Eğitimler sonunda 58 kadın çiftçi katılım belgesi almaya hak kazandı. Katılım belgesi almaya hak kazanan 7 kadın çiftçi genç çiftçi projesi kapsamındaki projeden yararlandırılarak farkındalık oluşturuldu.

TARIMDANHABERYorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Eğitim HABERLERİ