Yemen'de nüfusun 3'te 2'si açlıkla boğuşuyor!

Türk Kızılayı Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, Yemen'deki acı tabloyla ilgili bilgi verdi. Yemen'de nüfusun 3'te 2'sinin açlıkla boğuştuğunu bildiren Kınık, "Zaten yoksul olan ülke savaşlarla kuraklıklar ve iç çatışmalarla daha da derin bir krize maalesef mahkum oldu. Bugün 17-18 milyon civarında insan yardıma muhtaç durumda" dedi.

Yemen'de nüfusun 3'te 2'si açlıkla boğuşuyor!

Türk Kızılayı Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık'ın da aralarında bulunduğu Türk Kızılayı heyeti, Lahç şehrindeki çadır kentte kalan muhtaçlara yardım dağıttı.

Çatışmalar nedeniyle birçok insanın evini terk etmek zorunda kaldığını vurgulayan Kınık, “Yemen'in genelinde yaklaşık 3,5 milyon insan evlerini terk etmiş durumda. Yemen şu an dünyanın en karmaşık krizlerden birisi ile boğuşuyor. Toplam nüfusun 3'te 2'si gıda güvensizliği içerisinde ve açlıkla boğuşuyor. Zaten yoksul olan ülke savaşlarla kuraklıklar ve iç çatışmalarla daha da derin bir krize maalesef mahkum oldu. Bugün 17-18 milyon civarında insan yardıma muhtaç durumda.” ifadelerini kullandı.

TARIMDANHABERYorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Dünya HABERLERİ