Akıllı Tarım Platformu'nda yeni dönem

TARMAKBİR | Türk Tarım Alet ve Makinaları İmalatçıları Birliği, Akıllı Tarım Platform üyelerinin yeniden belirlendiğini açıkladı. Akıllı Tarım Platformu'nun yeni dönemde geçici icra kurulu seçiminin yapıldığı kaydedilen açıklamada, ilk platform toplantısına kadar görev yapacak olan icra kurulu üyeleri yayınlandı.

Akıllı Tarım Platformu'nda yeni dönem

TARMAKBİR | Türk Tarım Alet ve Makinaları İmalatçıları Birliği tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

"Tarımsal Mekanizasyon Kurulu'nun 2018 yılı toplantısında alınan karar gereği reorganize edilmesi planlanan Akıllı Tarım Platformu için, Tarım ve Orman Bakanlığı, Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü koordinasyonunda 18 Aralık 2018 Salı günü Bakanlıkta bir toplantı düzenlenmiştir.

Toplantıdan çıkan en önemli sonuç, Platformun, Tarım ve Orman Bakanlığı çatısı altında reorganize edilmesi olmuştur. Tarım Reformu Genel Müdürlüğü Entegre İdare ve Kontrol Sistemleri Dairesi sekreteryasında yeniden yapılandırılacak olan Platformun üyeleri de yeniden belirlenmiştir. Kurumsal Üyeliklerin değerlendirildiği bu yeni dönemde geçici İcra Kurulu seçimi de yapılmıştır. İlk Platform toplantısına kadar görev yapacak olan İcra Kurulu aşağıdaki isimlerden oluşmuştur.

Dr. Hakan Velioğlu (Başkan), (TRGM) Tarım ve Orman Bakanlığı

Doç. Dr. A.Behiç Tekin (Başkan V.), Ege Üniversitesi

M.Selami İleri (Basın Sözcüsü), TARMAKBİR

Mustafa GEZİCİ, (TAGEM), Tarım ve Orman Bakanlığı

Dr. Hakan Kavruk, (BUGEM) Tarım ve Orman Bakanlığı

Dr. Zeynep Demirel Atasoy, (TRGM) Tarım ve Orman Bakanlığı

Doç. Dr. Caner Koç, Ankara Üniversitesi

Diğer yandan, akıllı tarım konusu AB'de de ele alınmaya devam etmektedir. Bu kapsamda Avrupa Birliği'nin gündeminde olan yeni CAP (Ortak Tarım Politikaları) reformu kapsamında CEMA tarafından oluşturulan bir doküman özellikle küçük tarımsal işletmelerin akıllı tarım teknolojilerine nasıl erişecekleri konusunda bir tavsiye niteliği taşımaktadır. Bu dokümanın Türkçeye çevirdiğimiz giriş bölümü ve orijinal hali ekte sunulmaktadır."

TARIMDANHABERYorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Dünya HABERLERİ