Yetiştiricilere Anadolu Merinosu dağıtımı

Eskişehir'in Çifteler ve Han ilçelerinde damızlık koç dağıtım töreni düzenlendi. 'Koyun ve Keçilerde Verimliliği Artırma Projesi' kapsamında iki ilçede 25 yetiştiriciye toplam 92 adet damızlık koç dağıtımı yapıldı.

Yetiştiricilere Anadolu Merinosu dağıtımı

Eskişehir Tarım İl Müdürü Erkan Alkan, törende yaptığı açıklamada;

“Dağıtılan damızlık koçlar, oluşturduğumuz uzman ekip tarafından TİGEM Polatlı Tarım İşletmeleri Müdürlüğü'nden yüksek vasıflı Anadolu Merinosu ırkı hayvanları arasından seçildi.

'Koyun ve Keçilerde Verimliliği Artırma Projesi' kapsamında, yetiştiricilerin elinde bulunan koyun sürülerine yüksek vasıflı damızlık koç katılımıyla kan değişimi sağlanarak işletmelerin mevcut verimliliği artacak. Önümüzdeki yıllarda da artarak devam edecek olan proje sayesinde ilimiz küçükbaş hayvancılığında genetik ıslah sağlanacak.

Küçükbaş hayvan yetiştiriciliğinde verim artışı sağlayacak olan projenin ilimiz ve ülkemiz hayvancılığının gelişmesine katkı sağlamasını temenni ederek, projede emeği geçen tüm personele teşekkür ederim" dedi.

Yetiştiriciler de proje sayesinde yüksek vasıflı damızlık koçlarını teslim almaktan ve bundan sonra daha verimli ırklarla küçükbaş hayvancılık yapacak olmaktan duydukları memnuniyeti ifade ederek teşekkür ettiler.

TARIMDANHABERYorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Desteklemeler HABERLERİ