Tarım İl Müdürlüğünden buzağı desteği uyarısı!

Eskişehir İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, yazılı bir açıklama yaparak buzağı desteği başvurularının başladığını belirtti.

Tarım İl Müdürlüğünden buzağı desteği uyarısı!

Eskişehir İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

"Hayvancılık Desteklemeleri Uygulama Tebliği doğrultusunda yapılacak buzağı destekleme başvuruları 2 dönem halinde yapılacaktır. İlk dönem başvuruları 02.07.2018-31.08.2018 tarihleri arasında, ikinci dönem başvuruları ise 02.05.2019 - 01.07.2019 tarihleri arasında yapılacaktır.

Yetiştiriciler, buzağı desteklemesi başvuru dilekçe örneklerini,İlçe Müdürlüklerimizden veya bağlı olduğu üretici / yetiştirici örgütlerinden temin edebileceklerdir.

Yetiştiricilerin desteklemeden faydalanabilmeleri için;

a.Sahip oldukları buzağılarının 01.01.2018- 31.12.2018 tarihleri arasında doğmuş olmaları,

b.Bakanlığın Türkvet ve E-ıslah kayıt sistemlerinde buzağıyla beraber doğduğu işletmenin ve annesinin kayıtlı olmaları, buzağının doğduğu işletmesinde en az 4 ay barındırılması,

c.Erkek buzağılarda şap, dişi buzağılarda brusella ve şap aşılarının uygulanmış olması gerekmektedir.

En az 50 baş dişi sığıra sahip işletmeler ise, İlçe Müdürlüğüne başvurmak ve listelerini İlçe Müdürlüğüne bildirmek suretiyle 4 aylık yaştan daha küçük buzağılarını satabilecekler ve bu buzağıların desteklemesinden faydalanabileceklerdir.

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Erkan ALKAN; “Yetiştiricilerin buzağı desteklemesiyle ilgili mağduriyet yaşamamaları açısından, başvuru dönemlerinden sonra İlçe Müdürlüğü veya üyesi olduğu yetiştirici/üretici örgütlerinde yayınlanacak askı listelerini kontrol etmeleri, hata var ise hataların düzeltilmesi yönünde İlçe Müdürlüklerine yazılı bir dilekçe ile başvurmaları gerektiği” hususunda yetiştiricilerimize uyarıda bulundu.

TARIMDANHABERYorumlar

Toplam 1 Adet Yorum Yapılmış.
01 Aralık 2018, 19:00

Buzağı desteğı

Yüksel
2017 3.dönem buzağı destekleri ne zaman yatacak

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Desteklemeler HABERLERİ