Süt ürecilerine müjde!

2018 yılında, üretici birliklerine üye olup, müstahsil veya faturaları ile birlikte üretici birliklerine başvuru yapan üreticilere, 2018 yılı İlk üç aylık (Ocak-Şubat-Mart) destekleme ödemeleri Ramazan bayramı öncesi yapılacak.

Süt ürecilerine müjde!

Konuyla ilgili Kütahya Tarim İl Müdürlüğü'nün açıklması:

“Ülkemiz Süt Sığırcılığını geliştirmek ve Kaliteli süt üretimini artırmak amacıyla Bakanlığımız tarafından verilen Çiğ Süt Desteği 2018 yılında da devam etmektedir. Bu kapsamda 2018/21 No'lu Hayvancılık Desteklemeleri Uygulama Tebliğine göre; 2018 yılında, Üretici Birliklerine üye olup, Müstahsil veya faturaları ile birlikte üretici birliklerine başvuru yapan üreticilerimizin 2018 yılı İlk üç aylık (Ocak-Şubat-Mart) destekleme ödemeleri Ramazan bayramı öncesi yapılacak.

Bu kapsamda Kütahya ili merkez ilçe dahil 13 İlçemizde 9.188 çifçimize 2018 yılı ilk üç aylık destekleme ödemesi kapsamında toplam 3.542.115,22 TL Ramazan bayramı öncesi destekleme ödemesi yapılacak. Ödemeler 3'er aylık olup olup üreticilerimizin yıl boyunca ürettikleri sütlere destekleme ödemesi yapılacağı bildirildi."

TARIMDANHABERYorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Desteklemeler HABERLERİ