Kalan destek ödemelerinin hepsi seçimden önce ödenecek!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, kalan destek ödemeleri hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Pakdemirli, çiftçiye ait tüm kalan destek ödemelerinin Şubat, Mart ayı içinde ödeneceğini belirterek, "Destek primlerimiz noktasında hiçbir borcumuz kalmayacak” dedi.

Kalan destek ödemelerinin hepsi seçimden önce ödenecek!

Bilindiği üzere destek ödemelerinde bu yıl bazı gecikmeler yaşanmıştı. Desteklerin birçoğu gününde ödenmezken, bu durum zor durumda bulunan çiftçinin tepkisini çekiyordu. Ödemesi yapılan desteklerin de bazı illerde aynı zamanda yatırılmaması soru işaretlerine neden oluyordu. Konuyla ilgili olarak Bakanlık tarafından da çiftçiyi bilgilendirecek açıklamaların yapılmaması eleştiri konusu oluyordu.

Destek ödemelerinde yaşanan bu sıkıntılara ilişkin olarak Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Aydın'da önemli açıklamalarda bulundu.

Ödeme günü geldiği halde ödenmeyen desteklerin hepsinin Şubat ve Mart ayı içinde ödeneceğini bildiren Pakdemirli, ödeme planının da Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanacağını kaydetti.

Pakdemirli, "Çiftçilerimize ait tüm kalan ödemelerimizi şubat ve mart ayı içerisinde tamamlamayı planlıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız inşallah ödeme planını önümüzdeki günlerde açıklamış olacak. Destek primlerimiz noktasında hiçbir borcumuz kalmayacak” dedi.

TARIMDANHABERYorumlar

Toplam 4 Adet Yorum Yapılmış.
02 Mart 2019, 10:37

Destek...konyadan

ismail
Sayın bakanım acıklıyonda yaglık ayçiçegi fark destegiyle alakalı bi cümle söylemiyon martda 1 grup ödeme içmal askılarının asılıp ödemenmesini dört gözle bekleyen çiftler olarak bekliyoruz
20 Şubat 2019, 17:19

Ocakta ödeme yapacağınızı söylediniz hani şubat cikiyornerde
17 Şubat 2019, 20:27

Gulten

Mustafa
Secimi dusunerek hareket etmek hos degil ileriye yoneluk kalici hedef kiymalisiniz sayin bakan ekibiniz zayif etrafiniz hirsizlar sarmis
17 Şubat 2019, 19:01

hakan
Parayı hesapta görmeden zerre inanmıyorum bu laflara artık. Karayolları bir günde/tek seferde borclu oldugu mütahitlere 8,5 Milyar TL para aktardı, çiftçiye vericeniz toplasan 3 milyar TL destek , onu da 1,5 ayda verirsiniz. (secim olmas Devamı..Parayı hesapta görmeden zerre inanmıyorum bu laflara artık. Karayolları bir günde/tek seferde borclu oldugu mütahitlere 8,5 Milyar TL para aktardı, çiftçiye vericeniz toplasan 3 milyar TL destek , onu da 1,5 ayda verirsiniz. (secim olmasa neyi alırdık hepimiz biliyoruz)

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Desteklemeler HABERLERİ