Dişi oğlaklara destek verilecek mi?

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, dişi kuzuya 100 lira destek verileceğini açıklarken, yetiştirici oğlakların da bu destek kapsamında olup olmadığını merak etmeye başladı.

Dişi oğlaklara destek verilecek mi?

Küçükbaş hayvancılık desteklerinde koyun ve keçi bir birinden ayrılmazken, dişi kuzuya verilecek destek, 'dişi oğlaklar da bu destek kapsamında mı?' sorusunu gündeme getirdi. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, erken kesiminin önüne geçmek ve küçükbaş hayvan sayısını artırmak için dişi kuzuya 100 lira destek verileceğini açıklarken, oğlaklarla ilgili bir açıklamada bulunmaması kafaları karıştırdı.

Sektör yetkilileri, koyun keçi desteğinde olduğu gibi kuzu ve oğlak desteğinin de birlikte olması gerektiğine dikkat çekerken, yetiştirici bu konudaki kafa karışıklığının giderilmesi için Bakanlıktan konuyla ilgili açıklama bekliyor.

TARIMDANHABERYorumlar

Toplam 1 Adet Yorum Yapılmış.
14 Mart 2019, 21:01

Van

Şinasi
Destekle bir yere varılamaz. Üreticinin sattığı üründen para kazanması lazım yoksa bu işin sürekliliği olmaz. Illere il müdürleri atanırken temiz il müdürleri seçilmelidir. Yoksa illerde yolsuzluk bitmez, çiftçide üretim olmaz. T Devamı..Destekle bir yere varılamaz. Üreticinin sattığı üründen para kazanması lazım yoksa bu işin sürekliliği olmaz. Illere il müdürleri atanırken temiz il müdürleri seçilmelidir. Yoksa illerde yolsuzluk bitmez, çiftçide üretim olmaz. Tüm bunların cezasını hepimiz çok ağır öderiz.

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Desteklemeler HABERLERİ