Dişi kuzuya destekle ilgili önemli açıklama!

Küçükbaşta koyun keçi ana desteğinin yanında kuzuya da önemli bir destek geliyor. Tarımdan Haber olarak geçtiğimiz günlerde gündeme getirdiğimiz kuzu desteğini Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli doğruladı. Kuzu desteği üzerinde çalışmaların devam ettiğini söyleyen Pakdemirli, "Dişi kuzulara ciddi bir destek olacak. Rakamlarda daha anlaşamadık. Ama 100 liranın üstünde olacak inşallah" dedi.


Dişi kuzuya destekle ilgili önemli açıklama!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, küçükbaş hayvancılığa büyük önem verdiklerini belirterek, dişi kuzulara ciddi bir destek vereceklerini kaydetti. Kuzuların erken kesiminin önüne geçmek ve hayvan varlık sayısını artırmak için dişi kuzuların destek kapsamına alınacağını kaydeden Pakdemirli, “Çalışmalar devam ediyor. Rakamlarda daha anlaşamadık ama destek miktarı 100 liranın üstünde olacak inşallah" dedi.

Tarımdan Haber olarak geçtiğimiz günlerde gündeme getirdiğimiz kuzu desteğini Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli doğruladı. Gaziantep programında Gaziantep Koyun Keçi Yetiştiricileri Birlik Başkanı Osman Türkman'ın konuyla ilgili sorularını yanıtlayan Bakan Pakdemirli, küçükbaş hayvancılığı önemsediklerini kaydetti. Küçükbaş hayvan varlığında 2023 hedefi olarak 84 milyon bir rakam ortaya koyduklarını dile getiren Pakdemirli, şunları kaydetti: “Küçükbaşı önemsiyorum. 2023'de bugünü ikiye katlayacak bir hedef koyduk. Çalışmalar devam ediyor. Dişi kuzulara ciddi bir destek olacak. Rakamlarda daha anlaşamadık. Ama 100 liranın üstünde olacak inşallah"

TARIMDANHABERYorumlar

Toplam 5 Adet Yorum Yapılmış.
10 Mart 2019, 16:57

Reis\'i sevmek

Ttkk'da işler o kadar ciddi ve sorumluluk o kadar ağırdır ki; Gn. Md Cumhurbaşkanı, Gn Md Yrd'ları Meclis Başkanı, D. Başkanları da milletvekili maaşının 1-2 misli üzerinde gelir elde ederler. İşleri onlarınkinden zordur zira!..Rei Devamı..Ttkk'da işler o kadar ciddi ve sorumluluk o kadar ağırdır ki; Gn. Md Cumhurbaşkanı, Gn Md Yrd'ları Meclis Başkanı, D. Başkanları da milletvekili maaşının 1-2 misli üzerinde gelir elde ederler. İşleri onlarınkinden zordur zira!..Reis'i sevmek heç kolay değil.
10 Mart 2019, 11:36

Ne boktan bir site

Ne
Yaptigim yorum yayinlanmiyor onay sistemi nedir bu devirde
10 Mart 2019, 01:34

Kuzu destegi

Te-amo
Buzagi desteklemelerinde erkek disi ayrimi yapilmiyorken kuzu desteginde yapilmasi cok yanlis. Fiyat olarak 150 tl iyi bir destekleme olacaktir ama kuzularin hepsine verilirse.
09 Mart 2019, 21:59

Irfan
Kuzu en hızlı canlı ağırlık artışı 4 ay hadi bilemedin en fazla 6 aya kadar sürer.sonra azalır. Kuzu karkasa vermek lazım. Gelir kuzudan gelir. Ülkemizde koyun eti denilince kuzu eti akla gelir.bu şekilde tüketimde artırılır. 4 ayda Devamı..Kuzu en hızlı canlı ağırlık artışı 4 ay hadi bilemedin en fazla 6 aya kadar sürer.sonra azalır. Kuzu karkasa vermek lazım. Gelir kuzudan gelir. Ülkemizde koyun eti denilince kuzu eti akla gelir.bu şekilde tüketimde artırılır. 4 ayda 40 kg 45 kg . 6 ayda da 50kg 55 kg a gelir. Sonuç kuzu besisi desteklenmeli
09 Mart 2019, 16:49

Doğru destekleme

Rozcan
Sayın bakan, Dünyanın her yerinde ve özellikle kapitalist olan ülkelerde bile tarıma çok önemli destekler veriliyor. Tarımı desteklerken ilk önce 2006 yılında çıkardığınız kanunda belirtildiği gibi yıllık destekleme miktarını Devamı..Sayın bakan, Dünyanın her yerinde ve özellikle kapitalist olan ülkelerde bile tarıma çok önemli destekler veriliyor. Tarımı desteklerken ilk önce 2006 yılında çıkardığınız kanunda belirtildiği gibi yıllık destekleme miktarını Gayri Safi Milli hasılanın %1’i seviyesine çıkararak, 2019 yılı tarımsal desteğini de 16 milyar liradan 49 milyar liraya çıkararak başlayabilirsiniz. Daha da önemlisi tarımda kesinlikle planlama yapılmalı ve destekler bu planlama doğrultusunda üretimi artırıcı yönde yapılmalıdır. Eğer desteklemeyi bu miktara çıkarır, üretim planlamalarını ülkenin ihtiyaç duyduğu ürünlerde yapar ve desteklerseniz çiftçi tekrar üretmeye başlayacaktır. İmrendiğiniz Hollanda böyle yapıyor, naçizane hatırlatayım dedim!

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Desteklemeler HABERLERİ