Buzağı destekleme başvurusunun tarihi belli oldu!

2018 yılında doğan buzağılar için destekleme başvurusu tarihleri belli oldu. Birinci dönem başvuruları 2 Temmuz – 31 Ağustos 2018 tarihleri arasında olacak. Gerekli şartları yerine getiren vatandaşlar, başvurularını İl ve İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerine yapacak.

Buzağı destekleme başvurusunun tarihi belli oldu!

Bingöl İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, buzağı destek başvuruları ile ilgili olarak yazılı bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

"2018 Yılında yayımlanan Tarımsal Desteklemelere İlişkin Karar (2018/11460) kapsamında 2018 yılında doğan buzağılar için destekleme başvurusu yapacak yetiştiricilerimiz, Birinci Dönem başvurularını 2 Temmuz – 31 Ağustos 2018 tarihleri arasında İl ve İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerimize yapmalıdır.

Desteklemeye tabi olacak buzağılarda aranan şartlar:

Buzağılar 1 Ocak - 31 Aralık 2018 tarihleri arasında doğmuş olmalı

Doğduğu işletmenin ve anasının kaydı bulunmalı

Türkvet/E-ıslah sistemine kayıtlı olmalı (Kulak küpesi takılmış olmalı)

Doğduğu işletmede 4 ay yaşamış olmalı

Erkekler için : Şap aşısı

Dişiler için : Şap ve Brusella aşıları yapılmalıdır."

TARIMDANHABERYorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Desteklemeler HABERLERİ