2018 buzağı desteğinde süreç başladı!

2018 yılı buzağı desteğinde süreç başladı. Buzağı desteklemesi için 1'inci dönem başvuruları 2 Temmuz 2018 de başladı, 31 Ağustos 2018 tarihine kadar devam edecek. Programlı aşılarının tamamlanması, Türkvet ve e-ıslah kayıtlarının yapılması şartıyla 2018 yılı doğumlu her buzağı desteklemeden yararlanacak.

2018 buzağı desteğinde süreç başladı!

Giresun Tarım İl Müdürlüğü, 2018 yılı buzağı desteği ödemelerine ilişkin olarak yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada, yetiştiricilerin desteklerden yararlanması için şu bilgilere yer verildi:

"Hayvancılık Desteklemeleri Uygulama Tebliği kapsamında yapılacak olan 2018 yılı buzağı desteklemesinde, programlı aşılarının tamamlanması, Türkvet ve e-ıslah kayıtlarının yapılması şartıyla 2018 yılı doğumlu her buzağı desteklemeden yararlanacak.


Buzağı destekleri Aralık'ta ödenecek! Haber için tıklayın...


Buzağı desteklemesinden yararlanmak için, soykütüğüne kayıtlı yetiştiriciler Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği aracılığıyla, önsoykütüğüne kayıtlı yetiştiriciler ise şahsen veya üyesi olduğu yetiştirici/üretici örgütleri aracılığıyla il/ilçe müdürlüklerine dilekçe ile başvuru yapabilecek.

Buzağı Desteklemesi için 1'inci Dönem başvuruları 2 Temmuz 2018 de başlamış olup, 31 Ağustos 2018 tarihine kadar devam edecek. 1'inci dönem 2018 yılı içerisinde doğan, Türkvet ile E-Islah sistemlerine kayıt edilmiş ve programlı aşıları (Şap, Brusella,) tamamlanmış buzağılar yararlanabilecek.

DESTEK İŞLETMEYE ÖDENECEK

Destekleme buzağının doğduğu işletmeye ödenecek olup, doğduğu işletmede 120 günü tamamlama şartı aranacak.

1'inci dönem desteklemeye müracaat eden yetiştiricilerin, 2'nci dönem için ayrıca başvuru yapmalarına gerek yok. Bir defa yapılan müracaat, sonraki dönem destekleme başvuruları için de geçerli olacak.Buzağı destekleriyle ilgili önemli açıklama! Haber için tıklayın...


Destekleme kapsamında, önsoykütüğüne kayıtlı yetiştiricilere buzağı başına 550 TL, soykütüğüne kayıtlı ve Birlik aracılığıyla müracaat eden yetiştiricilere buzağı başına 700 TL, döl kontrolü kapsamındakiler için ise buzağı başına ilave 50 TL ödeme gerçekleştirilecek.

Tebliğe göre "buzağıların zamanında küpeletilmesi, Türkvet ve e-ıslah kayıt sistemlerine kaydettirilmesi, programlı aşılarının yaptırılmasından" yetiştiriciler sorumlu olacak.

Hayvancılık desteklemeleri konusunda daha ayrıntılı bilgi almak isteyen üreticiler; il merkezinde Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürlüklerine, ilçelerde ise Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüklerine başvurabilecek."

TARIMDANHABERYorumlar

Toplam 41 Adet Yorum Yapılmış.
01 Mart 2019, 20:50

Utanmıyorsunuz da

Kamil
Hem devlet destek veriyor hemde nankörlük ediyorsunuz Buzağı büyüt sat parası bizim devlete mi veriyoruz Dune kadar destek.mi vardı nankörlük etmeyin lütfen Beğenmiyorsanız bırakın
21 Şubat 2019, 12:06

Buzağ desteklemekerı Nezaman

Metın
2018 buzağı desteklemeler Nezaman ödenecek bulgusu olan varm
01 Şubat 2019, 12:53

neden buzağ desteklemesi yatırılmiyacak
20 Ocak 2019, 20:15

2017/3 donem yatti

Metin
2018 yili icin tarihler belli deil ocak ayninda yatan paralar 2017 3.dönem
20 Ocak 2019, 20:14

Benim buzağı martta doğurucak anne olucak hala buzağı desteğini alamadım gerisini siz düşünün artık
17 Ocak 2019, 17:43

Servet
Neden desdekler ödemiyor ne zamani bekliyorlar miletnen dalga gecmeyin
14 Ocak 2019, 10:08

Destek

Erdem şimşek
2018 yılında Dogan buzaların destegı nezaman odenecek neden ıkıyıl bekliyor destekler cıfcı in elindeki ıkı kuruşudamı caliştırıyonuz
13 Ocak 2019, 13:51

Buzagi desteği hakinda

Cavit erdogan
2018 haziran temmuz aylarında buzagi desteği için basvurduk 2019 yılı geldi Yeni buzagi doğuyor halen daha ödenecek koyluyu böyle agutuyorlar işte lanet olsun bu yokluk varya olmaz olsun kendileri için anında odenek cikarirlar biz Devamı..2018 haziran temmuz aylarında buzagi desteği için basvurduk 2019 yılı geldi Yeni buzagi doğuyor halen daha ödenecek koyluyu böyle agutuyorlar işte lanet olsun bu yokluk varya olmaz olsun kendileri için anında odenek cikarirlar biz alistik kendi yagimizla kavrulmaya
08 Ocak 2019, 22:58

Destek

Huseyin
Bu basimizdaki zaata oy verenler halen memunsa emekliye verdigi zami yalan dolanla geri aliyorsa siz bu devletten birakin destek almayi doyuramazsiniz ac olani...arkadaslar sözde cifciye hsyvanciliga destek var evraklarim hazir ziraat bankasina buyu Devamı..Bu basimizdaki zaata oy verenler halen memunsa emekliye verdigi zami yalan dolanla geri aliyorsa siz bu devletten birakin destek almayi doyuramazsiniz ac olani...arkadaslar sözde cifciye hsyvanciliga destek var evraklarim hazir ziraat bankasina buyuk baş yem kredisi icin basvurdum iki ay sonra bana hayvanlarin yaşi bùyùk ben size soruyorum ham duve buzasi olmamis duveye 36 aydan buyuk diyerek kredi vermediler ve ipotek verdigim halde burasi ankara sereflikochisar bu devlet cifcinin icine sicti ulkenin de icine sicti ALLAH RAST GETIRSIN ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN
03 Ocak 2019, 22:38

Yetersiz bakiye

İbrahim
Bakanımızın hayvanclik konusunda yetersiz oldugunu düşünüyorum. Ödenek 9. ayda ayrılıp ödenmelikiii. Kredilerimize azda olsa faydası olsun.

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Desteklemeler HABERLERİ