Yürüme eylemi yapan çobandan ithal et eleştirisi!

Çobanların ve göçerlerin sesini Ankara'ya duyurmak için Gaziantep'ten yürüme eylemi başlatan Osman Türkman, Ankara sınırlarına yaklaştı.

Yürüme eylemi yapan çobandan ithal et eleştirisi!

Eylem yürüyüşünü zor şartlarda devam ettiren Osman Türkman, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı değerlendirmelerle üreticilerin sorunlarına dikkat çekiyor. Türkman, yaptığı son paylaşımda, et ithalatına tepki göstererek, yurt dışından yapılan ithalatının et fiyatlarına geçici bir çözüm getireceğini ancak uzun vadede yerli üreticiye zarar vereceğini kaydetti.

YERLİ ÜRETİCİNİN ŞEVKİ KIRILIYOR

Türkman, şunları kaydetti: “Yurt dışından ithal havyan ettiğimiz süre içinde her zaman geriye gideriz Fiyatlar düşüyor gibi gözükebilir. Ancak bu şekilde fiyatlar düşmüyor. Et ithal ettiğimiz sürece üreticilerimiz hayvancılık yapmamaya başlıyor. Bu nedenle üretim her seferinde azalıyor. 1-2 sene içinde et fiyatları daha yükseğe çıkabilir. Bizim biraz dişimizi sıkmamız lazım. İthal eti değil de yerli eti tercih edersek üreticilerimiz daha da bu işle ilgilenip, şevki kırılmayacak. Bu durum hayvan sayımızı 1-2 sene içinde daha yüksek bir seviyeye ulaştıracak. Et fiyatları rahatlar o zaman. Maalesef yurt dışından hayvan getirilmesi üreticileri bu sektörden çekiyor. Bu sektöre de kimse yatırım yapmaz. Bizim biran önce et ithalatından vazgeçmeliyiz. Üreticiyi desteklemeliyiz."

TARIMDAN HABERYorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Çiftçi HABERLERİ