Türkiye’nin konuştuğu çiftçiden Fakıbaba'ya 300 koyun eleştirisi!

ESAM tarafından düzenlenen Şeker Zirvesi'nde yaptığı konuşma ile Türkiye gündemine oturan çiftçi Nihat Babaözlü, 300 koyun projesinde 'bizi yanlış anladınız' diyen Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Fakıbaba'ya tepki gösterdi.

Türkiye’nin konuştuğu çiftçiden Fakıbaba'ya 300 koyun eleştirisi!

Türkiye'nin konuştuğu çiftçi Nihat Babaözlü, “Bakan'ın yaptığı yanlışa bak. Diyor ki, 'size 300 koyun vereceğim'. Ondan sonra 'siz bizi yanlış anladınız' diyor. Kardeşim senin danışmanın falan yok mu? Onlar uyarsaydı seni. Böyle bir hata yapmasaydın. Böyle yaparak ortada kalmasaydın. Allah diyor ki, 'işi ehline verin'. Ancak bizim durum öyle değil. Yönetecek adam yok. Sağlam itikatlı bir insan, yapamayacağı işi yapmaz” diye konuştu.

PİRE İÇİN YORGAN YAKILMAZ!

Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi'nin önceki gün Ankara'da düzenlediği Şeker Zirvesi'nde yaptığı konuşma ile bir anda ülke gündemine gelen şeker pancarı çiftçisi Nihat Babaözü, şeker fabrikalarının özelleştirilmesine tepki gösterdi. Gazetemize çarpıcı açıklamalarda bulunan Babaözü, şeker fabrikalarının özelleştirilmesi için, “Pire uçurmak için yorgan yakılmaz” atasözüyle iktidara seslendi. Babaözü, “Ne yapmamız lazım, yorganımızı yıkayıp kullanmamız lazım. Buradaki olay bu değil. Köylerde çalışmayan adamlar var. İşe yaramaz adamlar var. Boş vaatlerde bulunur. Ondan sonra kadının altınını alır gider. Ondan sonra eve dönüp gelir 'hanım beni kandırdılar' der. Şu an durum tam olarak bu” sözleriyle uygulamayı eleştirdi.

ŞEKER FABRİKALARI MİLLETİN BOYNUNDAKİ SON ALTIN!

Babaözü, açıklamasının devamında ise, “Size koyun, keçi, dana dağıtacağız diyorlar. Desteklemeyi artıracağız diyorlar. Bunları sıraladılar, ondan sonra şeker fabrikalarını milletin elinden almaya başladılar. Bu milletin boynundaki son altın bu şeker fabrikaları, bunu da kırıp almayı hesaplıyorlar. Artık bunu da alıp satacaklar. Ondan sonra millete dönüp diyecekler ki; bizi kandırdılar. Böyle iş olmaz. Satmak bu, özelleştirmek değil. Milletin kulağına 'satmak' kelimesi kötü geldiği için 'özelleştirme' diyorlar. İnsanda antipati oluşturmamak için böyle yapıyorlar. Dedelerimiz, atalarımız bu fabrikalarda çalışmış. Ben küçüklüğümden beri bu fabrikalarda çalıştım. Ben pancar tarlasında soğuk zamanlarda römorkun üzerinde yatan adamım” ifadelerini kullandı.

GAVURUN ÇALIŞTIRDIĞI FABRİKADAN SENİN CEBİNE GİRECEK PARA VAR MI?

“Şeker fabrikaları özelleştirilince daha iyi çalışacak diye bir şey çıktı” diyen Babaözü, çok sert ifadelerle yapılmak istenene tepki gösterdi. Babaözü, “Gavurun çalıştırdığı fabrikadan senin cebine girecek bir para var mı? Yok. Ben tarlayı iyi kötü çalıştırıyorum. 100 kilo buğday elde ediyorum. Ondan sonra ben tarlayı satıyorum, elin yabancısı geliyor. Benim tarlamdan 500 kilo elde ediyor. Bana diyorlar ondan sonra 'bak senin tarlandan bu kadar buğday çıktı'. Bana ne bundan Allah aşkına. Elin adamının parasından, gelirinden. Mal elin yabancısına gittikten sonra bize bir faydası var mı?” diye de sordu.

BEN SİNEMA TİYATRO BİLMEM!

Yaşadığı köyde hayvancılık da yaptığını aktaran çiftçi Babaözü, “Hayvancılık yapıyorum. 1000 dönümlük arazide sulu tarım yapıyorum. 400 koyunum var. 50 tane sağmal ineğim var. Buna rağmen hayvanların yiyeceklerini zor çıkartıyorum. Ben sinema, tiyatro, hamam bilmem. Biz çiftçiler olarak sabah evden şehre giderken, akşama kadar karnımız acıkmayacak şekilde yiyoruz. Çok acıkırsak simit yiyoruz. Lokantaya gitmiyoruz” dedi.

TARIM BAKANI YANLIŞ YAPIYOR

Babaözü, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba'ya da seslenerek, “Bakan'ın yaptığı yanlışa bak. Diyor ki, 'size 300 koyun vereceğim'. Ondan sonra 'siz bizi yanlış anladınız' diyor. Kardeşim senin danışmanın falan yok mu? Onlar uyarsaydı seni. Böyle bir hata yapmasaydın. Böyle yaparak ortada kalmasaydın. Allah diyor ki, 'işi ehline verin'. Ancak bizim durum öyle değil. Yönetecek adam yok. Sağlam itikatlı bir insan, yapamayacağı işi yapmaz” diye konuştu.

BANA AĞDALI LAF KULLANMA!

Açıklamasının son bölümünde ise Babaözü, “Ben sosyoloji meraklısı biriyim. İnsanları incelemeyi seviyorum. Şimdi bana diyorlar ki, 'atı alan Üsküdar'ı geçti' diyorlar. Kardeşim bana atı tutup burnunu yere sürtecek adam lazım. Bırakıp gidecek değil. Koordinasyonsuzluk var. Eksiklik var. Plansızlık var. Doğru söylemeyeceksek ne yapabilirim. Bana ağdalı laf kullanma” dedi.

TARIMDANHABERYorumlar

Toplam 6 Adet Yorum Yapılmış.
14 Mart 2018, 20:41

NECATİ DEMİRCİ
CİFCİ MOZOT GUPREDESTEKLERİ SUBATTA BAŞLİCAK DEDI CUMHUR BAŞKANİ MART ONBEŞİ OLDU SESYOK NASİL BİR ADALET VBAR
14 Mart 2018, 20:38

NECATİ DEMİRCİ
ZİRAT BANKKASİNDA ADAMİN OLURSA CİFCİYE KİRADİ VAR YOKSA UYGUNDEGİLSİN DİYOR LAR BENİM NET 3.600 GELİRİM VAR KİRADİ CİKMİYOR NASİL ADALETSE BİLMİYORUM CİFCİLİGİ RESMEN BİRAKTİYORLAR ADAMİN HİC GELİRİYOK KİRADİ CİKOYO Devamı..ZİRAT BANKKASİNDA ADAMİN OLURSA CİFCİYE KİRADİ VAR YOKSA UYGUNDEGİLSİN DİYOR LAR BENİM NET 3.600 GELİRİM VAR KİRADİ CİKMİYOR NASİL ADALETSE BİLMİYORUM CİFCİLİGİ RESMEN BİRAKTİYORLAR ADAMİN HİC GELİRİYOK KİRADİ CİKOYOR ADAM OLUM DOSİN DE KİRADİ CİKİYOR NASİL BİR ADALET VARSA VATANA HAYİRLİ OLSUN
12 Mart 2018, 09:47

Ne mi oluyor

Insanlarla dalga geciyorlar,2019 da kaybedince akillari basina gelecek,belki kurtulacak butun ciftciler genel mudur zulmunden,hukuksuzluklardan,isi bilmeyenlerin her yere dolmasindan.Umit etmekten baska sansimiz yok.Birileri gercekten iyi niyetli deg Devamı..Insanlarla dalga geciyorlar,2019 da kaybedince akillari basina gelecek,belki kurtulacak butun ciftciler genel mudur zulmunden,hukuksuzluklardan,isi bilmeyenlerin her yere dolmasindan.Umit etmekten baska sansimiz yok.Birileri gercekten iyi niyetli degil is yaparken.
12 Mart 2018, 07:27

Tepeden tırnağa aynı
Bakanlık tepeden tırnağa aynı. Ehliyetsiz liyalatsız konudan bihaber tuhaf tiplerle dolu heryer. Bitki koruma mezununun hayvan sağlığında çalıştırıldığı makine mezununun bitki sağlığında şube müdürü vekili oturtulduğu yerdir Devamı..Bakanlık tepeden tırnağa aynı. Ehliyetsiz liyalatsız konudan bihaber tuhaf tiplerle dolu heryer. Bitki koruma mezununun hayvan sağlığında çalıştırıldığı makine mezununun bitki sağlığında şube müdürü vekili oturtulduğu yerdir Antalya. Sözün bittiği yer başka neresi olur
12 Mart 2018, 00:18

senol
senin gibi elli babayigit olsa yetet helal olsun
11 Mart 2018, 23:29

Varolll

Erdem
Sırada tmo var su an çoğu ajans ekip tesis kapatıyor müdürü küçülmeye gidiyoruz diyo küçülme dışardan ital buğday arap mısır getirerek başladı bakan bey sen daha tarımda büyüyecek de dur önce ital bitir tmo yu guclendir

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Çiftçi HABERLERİ