Türkiye’de 6 bin çiftçi icralık!

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, borçlarını ödeyemediği için icra uygulanan çiftçi sayısının 6 bin 609 olduğunu açıkladı.

Türkiye’de 6 bin çiftçi icralık!

Bakan Fakıbaba, CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer'in soru önergesini Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Genel Müdürlüğünden alınan bilgilerle yanıtladı.

Türkiye genelinde vadesi geçen, idari takibe alınan, borçları ödeyemediği için icra uygulanan çiftçi sayısının 6 bin 609 olduğunu belirten Fakıbaba, “Tarım kredi kooperatiflerince, icra takibinde olan ortaklar da dahil olmak üzere, kooperatiflere vadesi geçen borçlarını ödeme istek ve gayreti içerisinde olan ortaklarına, borçlarını ödeyebilmelerini teminen ödemede kolaylıklar sağlanmaktadır. Tarım kredi kooperatifleri tarafından kullandırılan kredilerin geri dönüş oranları da önemli seviyede artmıştır. Türkiye genelinde kredi geri dönüş oranı 2002 yılında yüzde 71 iken, 2016 yılında yüzde 97,3'e yükselmiştir" dedi.

TARIMDAN HABERYorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Çiftçi HABERLERİ